KKKC REZIDENTAI PADEDA ATRASTI MIESTO ERDVES IŠ NAUJO

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) neseniai baigėsi menininkės iš Graikijos Mary Marinopoulou rezidencija. M.  Marinopoulou rezidentūros metu tyrinėjo Klaipėdos miesto erdves ir pristatė savo projektą „Kolektyvinis susitapatinimas“ / „Absorb Ensemble“.

Rezidentė Mary Marinopoulou iš Graikijos. KKKC vizualinė medžiaga
Rezidentė Mary Marinopoulou iš Graikijos. KKKC vizualinė medžiaga

M. Marinopoulou klaipėdiečius kvietė į kūrybines dirbtuves, kurių metu vyko iš anksto nesuplanuotas patyriminis pasivaikščiojimas miesto erdvėse. M. Marinopoulou savo meninę veiklą, pasitelkdama tam tikras patrauklias žaidybines formas, pristatė ir Kretingos Simono Daukanto progimnazijos mokiniams. Menininkė tyrinėja savęs pajautą (angl. „sense of self“) vietos atžvilgiu: fizinę, geografinę bei psichinę proto būsenas bei įsivaizduojamą ir atminties (prisiminimų) erdves. Įdomu, kad rezidentė turi daug patirties teatrinio veiksmo srityje, tačiau baigusi Vilniaus dailės akademijos magistrą labiau praplėtė savo kūrybines praktikas ir susitelkė į vietos bei bendruomenės tyrinėjimus. Menininkė šiuo metu daugiausia dėmesio skiria kolektyviniams pasivaikščiojimams (angl. „collective walks“) ir projekto „Kolektyvinis susitapatinimas“ / „Absorb Ensemble“ perkėlimui į skirtingus kultūrinius kontekstus.

KKKC rezidentūros koordinatorė Viktorija Misiulė sako, kad „labai įdomu Klaipėdoje sulaukti tokių menininkų, kurie priverčia mus pažvelgti į sau įprastas erdves ir santykį su jomis kitu kampu. Šių metų KKKC rezidentūros programa būtent ir skirta menininkams, kurie kuria miesto erdvėse, nagrinėja miesto istoriją, įtraukia skirtingus bendruomenės narius. Planuodami šių metų rezidentūros programą stengėmės kuo įmanoma kruopščiau apgalvoti, kokius menininkus, tyrėjus, kuratorius kviesime į rezidenciją ir manyčiau, kad tai pasiteisino – užsimezgė puikios pažintys ir jautėsi didesnis visuomenės susidomėjimas. O didelė dalis atvykusių rezidentų ateityje planuoja ir toliau tęsti kūrybinę veiklą Lietuvoje. Tikrai, nuoširdžiai džiaugiuosi, kad turime tokią rezidenciją Klaipėdoje“.

KKKC rezidentūros koordinatorė Viktorija Misiulė. KKKC vizualinė medžiaga

Nuo rugsėjo 24 dienos į KKKC rezidenciją atvyksta kuratorė ir tyrėja iš Čekijos Tereza Novakova, kuri domisi Klaipėdos skulptūrų parku, jo istorija ir žmonių santykiu su šia vieta. Spalio mėnesį KKKC taip pat dar reziduos menininkė iš Lenkijos Aleksandra Jakubczak, kuri gilinasi į prie Baltijos jūros esančių miestų specifiką.

Todėl maloniai kviečiame sekti naujienas KKKC socialiniuose tinkluose ir mūsų svetainėje (taip pat el. portale – „kulturpolis.lt“) bei sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir kituose susitikimuose su KKKC rezidentais.

KKKC informacija

Leave a Reply