KKKC PARODŲ RŪMUOSE – UŽSIENIO MENININKIŲ PARODŲ CIKLAS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) inicijavo projektą „Užsienio menininkių parodų ciklas KKKC“. Jo metu pristatytos dvi parodos. Viena jų – kūrėjų dueto iš Suomijos Henna Aho ir Kaija Hinkula darbų paroda: „Tokiomis sąlygomis / Under Conditions“. H. Aho ir K. Hinkula tyrinėja tapybą, jos naujas formas ir galimybes mūsų gyvenamuoju metu – ribas, erdviškumą, medžiagiškumą, santykį su asmenine istorija bei supančia tikrove. Šiuo metu KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) taip pat veikia kūrėjos Sidsel Ladegaard skulptūrinių instaliacijų paroda „Plati lentyna / Fine Shelf“. Menininkės iš Vokietijos įvietintos instaliacijos ir skulptūros sukuria dialogą tarp žiūrovo ir erdvės, peržengdamos tradicines meno  suvokimo ribas. S. Ladegaard buitinius objektus paverčia poetiniais išsireiškimais, šitaip kviesdama auditoriją pergalvoti savo santykį su kasdienybe. Parodą kviečiame aplankyti iki 2024 m. sausio 14 d.

PROJEKTO TIKSLAS

Pagrindinis „Užsienio menininkių parodų ciklo KKKC“ tikslas – pristatyti autorių H. Aho ir K. Hinkula bei S. Ladegaard kūrybą ir sutelkti dėmesį į šiuolaikinio meno edukaciją, skatinant moterų kūrėjų veiklą. Šios parodos sudaro sąlygas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams pamatyti užsienio menininkių kūrybą, o projektas gerina šiuolaikinio meno prieinamumą bei pažinimą visoms socialinėms grupėms. Edukacinė projekto programa didina jaunimo įsitraukimą į Klaipėdos miesto kultūrinį gyvenimą.

MENAS – EDUKUOTI, EDUKUOTI – MENAS

Projekto metu Klaipėdos mokyklų moksleiviams buvo (bei tebėra) sudarytos galimybės apsilankyti paminėtose parodose ir sudalyvauti šiuolaikinio meno edukacijose. Kaip jau minėta, šiuo metu S. Ladegaard paroda demonstruojama KKKC Parodų rūmuose, todėl maloniai kviečiame gerbiamus mokytojus ir jų mokinius užsiregistruoti bei sudalyvauti edukacijose, kurios bus vykdomos iki 2024 m. sausio 14 d. KKKC edukatoriai projekto metu senjorus taip pat ragino atvykti į specialų mokymų ciklą, kuriame didelis dėmesys irgi buvo skiriamas kūrėjoms moterims. Žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, organizuojamos papildomos ekskursijos po parodas. Galiausiai, inicijuota vieša diskusija internetu („online“ susitikimas) su visomis projekte dalyvavusiomis menininkėmis. Jas kalbino Daura Polonskytė, kuri yra aktyvi kultūros lauko dalyvė, besidominti meno edukacija. Šį susitikimą-pokalbį, įkvepiantį naujiems kūrybiniams darbams ir pristatantį dvi projekto metu sukurtas parodas, galite surasti bei peržiūrėti jums patogiu laiku KKKC „Youtube“ paskyroje.

Projektą „Užsienio menininkių parodų ciklas KKKC“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

KKKC informacija

Leave a Reply