KKKC PARODŲ RŪMUOSE: „KNYGA. BE PAVADINIMO“

2023 m. spalio 20 d., penktadienį, 18.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Klaipėdoje jau antrus metus vykstančio Knygos meno festivalio paroda „Knyga. Be pavadinimo“. Parodą parengė Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos studentai ir dėstytojai. Parodos kuratorius – VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos vadovas, lekt. Martynas Lapas. Paroda veiks iki lapkričio mėn. 12 dienos.

KNYGOS MENO FESTIVALIS – KNYGOS ANATOMIJA

KKKC antrą kartą organizuoja Knygos meno festivalį ir į renginius kviečia tiek plačiąją visuomenę, tiek būsimus ir esamus grafinio dizaino profesionalus bei kitus, su knygos dizainu ir turiniu susijusius specialistus. Šiemet festivalio programą papildys paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės, skirtos dizaineriams ir iliustruotojams, o taip pat tinklaveikos renginys. Knygos meno festivalis paragins iš arti susipažinti su knygos meniniu apipavidalinimu, patyrinėti knygas, kaip savotiškus meno kūrinius.

STUDENTŲ IR DĖSTYTOJŲ TANDEMAS

VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos paroda „Knyga. Be pavadinimo“ – Knygos meno festivalio dalis. VDA Klaipėdos fakultetas festivalyje dalyvauja pirmą kartą ir su džiaugsmu pristato studentų bei dėstytojų darbų parodą. Šioje parodoje bus galima išvysti platų spektrą kūrinių knygos ir rašto meno temomis. Nuo knygos, kaip meno objekto, kaligrafijos meno iki šiuolaikinių moderniųjų technologijų pagalba sukurtų knygų.

Parodą „Knyga. Be pavadinimo“ būtų galima suskirstyti į tris stambesnes dalis: pirmoji – studentų kaligrafijos meno darbai. Šia parodos dalimi lankytojams norime priminti apie tai, jog knyga yra ne vien tekstas ar raštas, ne vien popierius ir jame atspausdintas tekstas. Emociją galime perduoti ne tik tekstu, bet ir grafika. Tai rodo studentų sukurti kaligrafijos meno darbai, kuriuose tekstas nėra svarbiausia kūrinio dalis. Esme tampa meninė teksto išraiška ir priemonės, kuriomis ji yra sukurta.

Antroji dalis – kaligrafijos knygutės ir knygų, kaip meno objektų, interpretacijos. Grafinio dizaino studentai ne tik pristato savo kurtas kaligrafijos knygutes, kuriose vaizdžiai įprasmina įvairius tekstus ir eilėraščius, bet ir interpretuoja knygą, kaip tam tikrą meninį objektą. Taip perdarydami ir suteikdami knygai visai naują kūną. Parodydami, jog knyga nėra vien tik popierius ir jame atspausdintas tekstas. Knyga, kaip savarankiškas ir nepriklausomas vienetas, gali būti laikoma meno kūriniu.

Trečioji dalis – dvi interaktyvios knygos, prie kurių savo kūryba prisidėjo ir VDA Klaipėdos fakulteto dėstytoja, tapytoja, doc. Irma Leščinskaitė. Vienoje panaudotas, šiuo metu pasaulyje itin išpopuliarėjęs, dirbtinis intelektas, o kitoje modernios bei interaktyvios technologijos, leidžiančios knygą ne tik vartyti ir skaityti. Lygiai greta, naudojantis išmaniuoju telefono, knygą galima apžiūrėti erdvėje (3D technologija), paklausyti pasakojimų bei peržiūrėti įvairius vaizdo failus.

Todėl kviečiame į KKKC Parodų rūmų pirmojo aukšto holą aplankyti VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos studentų ir doc. I. Leščinskaitės darbų parodos ir kitų Knygos meno festivalio renginių.

Knygos meno festivalį organizuoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

 KKKC informacija

Leave a Reply