KKKC PARODŲ RŪMUOSE GRUPINĖ PARODA – „KINTANTI TALPYKLA / THE PARAMETRIC CACHE“

2023 m. rugsėjo 22 d., penktadienį, 18 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ grupinė paroda „Kintanti talpykla / The Parametric Cache“. Rugsėjo 23 d. 11 val. Parodų rūmuose taip pat įvyks susitikimas su parodos kuratore Milda Dainovskyte. Susitikimo metu planuojama ekskursija po parodą. M. Dainovskytė pasidalins parodų kuratorystės patirtimi. Paroda veiks iki spalio 15 dienos.

KŪRĖJAI

Parodoje „Kintanti talpykla / The Parametric Cache“ meno darbus pristatys jauni, bet pažengę menininkai: Gabijos Pernavaitės ir Žygimanto Bėronto duetas „allsofeatherlightseven“, Eglė Ruibytė, Gediminas G. Akstinas, Jeronimas Mantvydas Seibutis, Morta Jonynaitė, Mykolas Sauka, Rokas Janušonis ir Vilius Dringelis. Parodą kuruoja Milda Dainovskytė – kuratorė ir menininkė. M. Dainovskytės kuruojami projektai dažniausiai yra pristato ypatingose erdvėse, dažniausiai, kaip nors išsiskiriančiose savo architektūra. Ji ne vieną kuratorinį sumanymą realizavo regionuose. M. Dainovskytė savo personalinius kūrinius grindžia istorinių archyvų medžiaga, pasitelkdama vietos kontekstą bei konkrečias teritorijas, netgi kvapus.

KONCEPTAS

Matyt, neatsitiktinai šiai grupinei parodai Klaipėdoje buvo pasirinkta ir KKKC Parodų rūmų dalis, išsiskirianti savo archajine architektūra. Jaunųjų menininkų darbus bus galima išvysti Parodų rūmų Fachverko (bei šalia esančioje Konferencijų) salėse. Fachverkas jau savaime sufleruoja specifinės istorinės atminties dvelksmą. Parodos kuratorė sako, kad „išlikusi fachverkinės (vok. „Fachwerk“) architektūros pastato dalis mena čia buvusį grūdų, o vėliau – trikotažo laikymo sandėlį. Ilgą laiką saugojimui projektuota erdvė neprarado ir pirminės savo paskirties. Parodoje pristatomi skirtingomis disciplinomis veikiančių menininkų kūriniai: tekstilės, skulptūros, keramikos, drožybos, dizaino objektai. Autoriai įkvėpimo semiasi iš industrinių, funkcinių erdvių, specifiškų savybių, telkiasi archajiškas technologijas, medžiagas bei apdirbimo būdus“. Pardos kuratorėssupratimu, būtent tokioje vietoje „drėgmė skverbiasi į tankų medienos kūną iš šilto, nešvarios prigimties molio. Įsigeria į rankas ir kojines, plaukus, kilimus ir paliktą popierių. Taip stiprindami vienas kitą – plečiasi, o vėliau traukiasi vienas nuo kito. Kol amžiams sujungia savo savybes į tvirčiausią tinklą. Tai – talpykla, akimirkoms kurios niekada nenudžius laiko vandenyse“.

DAUGIAU ERDVĖS MENUI

„Šiuolaikinės grafikos erdvės“ – tai jau trečius metus vykstantis projektas, kurio tikslas skatinti kūrybiškumą ir menininkų įsitraukimą į kultūrinius procesus. Didžioji dalis jaunųjų menininkų turi didelę motyvaciją kurti ir tobulėti, bet dažnai jiems stinga erdvių, kuriose jie galėtų pristatyti savo kūrybą draugiškoje, profesionalioje bendraminčių bendruomenėje. ,,KKKC Parodų rūmų erdvės atviros ne tik profesionalams, bet ir augantiems menininkams, kurių kūryba žiūrovą dažnai priverčia suklusti ir pažvelgti į save, meną ir kūrybą iš kitos pusės“, – teigia projekto iniciatorė ir vadovė Agnietė Skirmantienė.

***

Projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ iniciatorė ir vadovė: Agnietė Skirmantienė

Grafinis dizainas: Igor Sigal

Kalbos redakcija ir vertimai: Alexandra Bondarev

Organizatorius: Klaipėdos kultūrų komunikacijos centras (KKKC)

***

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

KKKC informacija

Leave a Reply