KKKC KVIEČIA Į ROBERTO NARKAUS IR NERINGOS BUMBLIENĖS POKALBĮ

2023 m. spalio 15 d., sekmadienį, 17 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) Roberto Narkaus parodos „Geras jausmas“ uždarymo dieną vyks menininko ir parodos kuratorės Neringos Bumblienės pokalbis apie parodos istoriją, jos kontekstus ir pokyčius ją eksponuojant skirtingose šalyse bei lokacijose.

„GERAS JAUSMAS“

Tai–pirmasis tokios apimties R. Narkaus kūrybos pristatymas Vakarų Lietuvoje, kuriame eksponuojami naujausi menininko darbai. Parodoje plėtojamos 2022 m. Lietuvos nacionaliniame paviljone 59-ojoje Venecijos meno bienalėje pristatyto projekto „Gut Feeling“ idėjos. Klaipėda – kaip ir Venecija – įsikūrusi prie jūros. R. Narkaus darbai, parkeliavę iš Italijos, uostamiestyje eksponuojami juos specialiai adaptuojant naujoms erdvėms ir Lietuvos pajūrio kontekstui.

„Gut Feeling“ yra kompleksiškas kūrinys, laviruojantis tarp nuoširdaus siekio pakeisti pasaulį, nenuilstančio tikėjimo bendradarbiavimo pažadu, egocentriškų menininko ambicijų, flirto su finansinėmis struktūromis, technologijų progresu ir humoro. Angliškas posakis „gut feeling“ reiškia nuojautą, pagal primirštą tautosaką ir naujausius mokslinius atradimus, tampriai susiejančią žarnyno ir smegenų veiklas.

POKALBIO DALYVIAI

Robertas Narkus (g. 1983 m. Vilniuje) – Vilniuje gyvenantis menininkas, dirbantis su įvairiomis medijomis, įskaitant performansą, fotografiją, videokūrinius, koliažus, pažangias technologijas ir kt. Daugelio eksperimentinių meno, vadybos ir maisto gamybos organizacijų iniciatorius, įkvėpimo Narkus dažnai semiasi iš verslo ir startuolių pasaulio. Supriešindamas jame tvyrančią optimizmo, veržlumo dvasią ir dažnai nematomą jos šalutinį produktą – nusivylimo kartėlį, autorius kuria tragikomiškus darbus. Savo kūryboje tarsi lengva ranka maišydamas madingus daiktus ir tendencijas, naujausių teorijų fragmentus ir įvairių meno praktikų strategijas, jis kuria daugiasluoksnę ir dažnai tyčia hiperbolizuotą esamojo laiko refleksiją, atvirą mūsų percepcijai ir įsitraukimui.

Neringa Bumblienė – R. Narkaus parodos Klaipėdoje, kaip ir Lietuvos paviljono 59-ojoje Venecijos meno bienalėje kuratorė. Profesionalė, dirbusi su daugeliu žinomų Lietuvos ir užsienio menininkų solo parodų bei didelių tarptautinių grupinių projektų. Ji yra Vilniaus performanso meno bienalės meno vadovė ir Šiuolaikinio meno centro Vilniuje kuratorė.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

KKKC informacija

Leave a Reply