Ievos Simonaitytės bibliotekos artimiausių renginių meniu

Gruodžio 8 d. 18 val. Muzikos ir scenos menų skaitykloje vyks koncertas šeimai „Jei tikėsi stebuklu“ su Justina ir Vytautu Kairiais.

„Gaivaus vėjo gūsis ir jaukumo sala. Tai mes –  paprasti, nuoširdūs ir norintys savimi dalintis su pasauliu. Mes kuriame visiems ir norim, jog mūsų muzika pažadintų kiekviename tūnantį vaiką. Bardiška gaida kartu su teatro dvasia lekiam per pasaulį“,  – teigia Justina ir Vytautas. 

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Renginys yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis, kurį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gruodžio 11 d. 18 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II a.) vyks Agotos Zdanavičiūtės kanklių muzikos vakaras. 

Agotos Zdanavičiūtės sąlytis su muzika prasidėjo dar vaikystėje, susipažinus su lietuvišku folkloru ir kanklėmis. Vėliau kankles atrado naujai ir pasinėrė į jų magiją 2006 metais. Atlikėja savo muzikinę karjerą pradėjo atlikdama lietuviškas dainas, vėliau susidomėjo ir kitų šalių tradicine muzika. Šiuo metu yra aktyvi grupės „Sen Svaja“ narė, dalyvauja folkloro projekto „Laiminguo“ veikloje. Kanklinės kompozicijos persipynusios lietuviškų sutartinių, lietuvių liaudies dainų motyvais, nugramzdina į pasakų pasaulio gelmę. Agota tiki, kad kankliavimas it klaidžiojimas stebuklingoje girioje besiklausant užslėptų jos garsų. Atsiversi – išgirsi.

Renginys yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis.

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gruodžio 12 d. 17.30 val. Baltojoje galerijoje vyks Jono Staselio fotografijų parodos „Kaukių balius“ atidarymas.  

Paroda „Kaukių balius“ siekia atskleisti pirmojo Nepriklausomybės dešimtmečio socialinių kontekstų komiškumą ir absurdą, per to laikmečio grožio konkursų spindesį ir skurdą.

Parodos autorius Jonas Staselis 1992–2005 metais dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ fotožurnalistu, parodoje „Kaukių balius“ eksponuojamos 1992–2000 metais jo sukurtos fotografijos.

Parodos kuratoriai: Birutė Skaisgirienė ir Liutauras Degėsys.

Gruodžio 12 d. 18 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II a.) vyks akustinis vakaras su INGAJA. 

Ingaja – solo atlikėja ir dainų autorė iš Klaipėdos su visiškai ne lietuviška dainų stilistika ir charakteriu. Atlikėja reprezentuoja Lietuvos kūrybinę įvairovę, atspindint vakarietiškąjį charakterį. Muzikoje persipina išskirtinio tembro vokalas, gitaros, ambientinės spalvos ir elektronikos prieskoniai.

Ingaja įkvėpimo ieško gamtoje ir gamtą atranda viduje, siekia užmegzti ryšį su klausytojo vidiniu pasauliu čia ir dabar. Autorę įkvepia tokie atlikėjai kaip Ben Howard, Fink, Tash Sultana. Atlikėja kviečia klausytojus panirti tarp muzikinių eilučių prarandant laiko ir aplinkos nuovoką, kūno ir proto pojūčius. Tai lyg žingsniai per vidinių išgyvenimų žemėlapį, o muzikos vaidmuo padeda stebėti savo gyvenimo įvykius iš šalies, lėčiau, juos išgyventi muzikos akivaizdoje.

Renginys yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis.

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gruodžio 13 d. 17.30 val. bibliotekos Renginių salėje vyks susitikimas su populiariausiu lietuvių vaikų rašytoju Tomu Dirgėla, kuris rengia jau antrąjį stand up turą vaikams bei tėvams ir šį kartą nuo skaitymo temos pereina prie visiems aktualių finansinių klausimų!

Kaip kuo greičiau išleisti gimtadieniui gautus pinigus? Kodėl taupymas kenkia tėvų sveikatai? Kaip pradėti verslą nuo penkerių metų? Ar verta leisti pinigus knygoms?

Visi atsakymai ir naujausia kalėdinė Domo ir Tomo serijos knyga apie dingusius mandarinus lauks tiek mažų, tiek didelių finansų eksperto T. Dirgėlos gerbėjų.

Leave a Reply