GYČIO SKUDŽINSKO KŪRINIAI – TARPTAUTINIAME MENO FESTIVALYJE VOKIETIJOJE

Lietuvis menininkas Gytis Skudžinskas kartu su kolegomis iš kitų šalių dalyvauja tarptautiniame meno festivalyje „Prieglobstis – apie rojaus ilgesį” („Refuge – Of The Longing For Paradise”) Arenshope (Vokietija). Renginio organizatorius, ilgametis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) partneris – Arenshopo menininkų namai „Lukas”, atidaryti festivalio pakvietė iš viso šešis čia anksčiau rezidavusius kūrėjus.

Gytis Skudžinskas. „Traces“

Gytis Skudžinskas. „Traces“

G. Skudžinskas Arenshopo galerijoje „Neues Kunsthaus” rodo naują fotografinių sekvencijų kūrinį „Juodas dangus”, kuriame aktualizuojama fotografinio momentiškumo ir atvaizdų ekologijos problematika. Vasario 7 d. atidaryta paroda veiks iki balandžio 21 d. ir yra starto aikštelė visus metus vyksiančiam festivaliui.

Menininkų namuose „Lukas” G. Skudžinkas pristato naujus darbus, nagrinėjančius fotografinės medijos pranešimo ribas. Kūriniuose atsisakoma konkretaus vaizdo fiksavimo akcentuojant, jog estetika, problema ir sprendimo būdai slypi pasirinktos medžiagos techninėse charakteristikose.

Gytis Skudžinskas. „Retušas“

Gytis Skudžinskas. „Retušas“

Darbe „Retušas” autorius išryškina įtampas, kylančias tarp skaitmeninės ir analoginės fotografijos, bei procesus, vienijančius skirtingas technologinės kūrybos rūšis. Psichologiniai atvaizdo suvokimo aspektai atskleidžiami kūrinyje „Grand theory of truth”. „The perfect shot” – elektroakustinė garso meno kompozicija, žvelgianti į fotografiją ne iš regos, bet iš klausos perspektyvų. Taip pat G. Skudžinskas menininkų namų „Lukas” vadovų prašymu sukūrė naują pastaruoju metu savo nebeplėtotos instaliacijos „Traces” versiją, skirtą rezidencijos interjerui.

Menininkų namai „Künstlerhaus Lukas” įkurti 1994 metais ir yra skirti Baltijos bei Šiaurės šalyse kuriančių menininkų kūrybos pristatymui ir sklaidai. „Lukas” meno sklaidos platforma, skaičiuojanti 20-uosius savo veiklos metus, šiemet mini ir kitą jubiliejų – Paulio Muller-Kaempffo Arenshope įkurtos menininkų kolonijos 120-ąsias metines. Šios iniciatyvos tapatinamos neatsitiktinai: dabartinė menininkų rezidencija įsikūrusi tose pačiose Diuseldorfo tapybos mokyklos atstovo atrastose ir suformuotose erdvėse.

Rėmėjas – LR kultūros atašė Vokietijoje.

G. Skudžinsko (g. 1975) kūryba apima platų spektrą nuo vizualinių darbų (fotografija, instaliacija, grafinis dizainas) iki garso meno praktikų. Jau beveik dešimtmetį autorius ne tik pats dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje, bet ir inicijuoja bei kuruoja meno projektus, publikuoja apžvalginius ir kritinius tekstus periodikoje. G. Skudžinskas kūrybos procesą traktuoja kaip tiriamąjį darbą, leidžiantį atskleisti vienokius ar kitokius šiuolaikinio pasaulio rakursus.

 

Leave a Reply