Dovydo Laurinaičio performansas „Mėbijaus upės vandenyse“

2023 m. spalio 10 d., antradienį, 18 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų I-ojo aukšto vestibiulyje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks kūrėjo Dovydo Laurinaičio performansas „Mėbijaus upės vandenyse“.

MENININKAS

D. Laurinaitis save pristato, kaip tarpdisciplininį menininką ir moderatorių, daugiausia dirbantį su rašymu, (ilgos trukmės) performansais, skulptūra, garsu ir ritualu. „Efemerizuodami tai, kas paprastai statiška, mano darbai kvestionuoja, kaip įrašas gali tapti šaltiniu, o skaitymas – rašymo patirtimi, ir tuo pačiu sietis su platesnėmis ir asmeniškesnėmis atminties, tapatybės ir gėdos temomis“ – D. Laurinaitis rašo savo asmeniniame el. portale. „Mano kūriniai jungia formas ir temas į daugiaprasmes neurodiversinių ryšių konsteliacijas ir kviečia užmegzti ryšį nuolatinėse pažeidžiamumo ir švelnumo paieškose; jie veikia tarytum subtili rūgštis, pamažu ardanti ribas tarp individų ir leidžianti jiems ištirpti bendrume, kaip gydymosi nuo vienatvės formoje“.

PERFORMANSAS

„Mėbijaus upės vandenyse“ yra to paties pavadinimo Dovydo 2018-ųjų performanso perdirbinys. Po performanso liks instaliacija, kuri taps projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ grupinės parodos „Kintanti talpykla / The Parametric Storage“ (parodos kuratorė – Milda Dainovskytė) dalimi. Paremtas asmeniniais ir surinktais prisiminimais apie alkoholizmo šeimos sistemoje liudijimą, performansas išdidžiai demonstruos „nešvarius skalbinius“, išlauždamas duris, už kurių tūno gėda ir nuoskauda, ir akcentuodamas radikalų priėmimą kaip kelią į išgijimą ir susitaikymą. Performansas įveiks ribas tarp idėjos ir išraiškos, vaidinimo ir dokumento, privataus ir viešo, tėvo ir vaiko santykių.

Projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ vadovė – Agnietė Skirmantienė
Organizatorius – Klaipėdos kultūrų komunikacijos centras

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

KKKC informacija

Leave a Reply