„Baroti“ galerijoje: tapytojo Broniaus Gražio ir skulptoriaus Arvydo Ališankos paroda –„(PO)MIŠKIS 3“

Kovo 15 d., penktadienį, 18.00 val. KADS „Baroti“ galerijoje (Didžioji vandens g. 2 / Aukštoji g. 1, Klaipėda) atsidarys tapytojo Broniaus Gražio ir skulptoriaus Arvydo Ališankos paroda „(PO)MIŠKIS 3“. Paroda galerijoje veiks iki balandžio 10 d.

Bronius Gražys. „Pjūviai“ (2023)
Bronius Gražys. „Pjūviai“ (2023)

Pomiškis Vikipedijoje apibrėžiamas kaip po miško skliautu želiantis miško atžalynas, galintis sudaryti naują medyną. Parodoje eksponuojamos tapytos drobės ir sukonstruotos skulptūros metaforiškai perfrazuoja pomiškio idėją. Po BAROTI galerijos skliautu želiantis minčių apie mišką atžalynas pateikia savitą požiūrį į miško gyvybingumą ir jo likimą.

Arvydas Ališankas. „Šarvas“ (2017)
Arvydas Ališankas. Šarvas (2017)

Šiuo atveju kalbame apie tapybos ir skulptūros sinergiją. Miško natūra derinama su žmogaus kūryba ir vaizduote. Parodoje dvimatės tapybos ir trimatės skulptūros formų kalbos tekstai pasakoja apie žmogaus ir medžio amžinąją draugystę. Deja, kad atsirastų atžalynas, reikia sunaikinti mišką ir ta draugystė ne visada tampa tokia šviesi.

„Permąstytoje BAROTI galerijos erdvėje rodomi tapybos ir skulptūros kūriniai, nors turi skirtingas raiškas, savitas estetines ir energetines auras, tačiau tikime, kad šioje erdvėje jie puikiai susikalba tarpusavyje.   

Arvydas Ališankas. „Voverė“ (2017)
Arvydas Ališankas. Voverė (2017)

Tapybos stačiakampiai tarsi langai į paslaptingas gamtos teritorijas, kuriose žmogaus ir miško santykis gali būti artimas ir pakankamai dramatiškas. Galerijos erdvėje dėliojami skulptoriaus rankomis ir mintimis sukonstruoti tvariniai iš medžio šakų. Skulptūrinės vizijos paradoksas, paukščių statybinė medžiaga (šakos) virsta skulptoriaus medžiaga.

Miškas su visu savo turiniu yra gyvybė ir atgaiva, paslaptis, šviesa ir naktis… (Bronius Gražys ir Arvydas Ališanka).

„Baroti“ galerijos informacija

Leave a Reply