AVE VELLESALU-MURD PARODA: „MEMORIA“

2024 m. vasario 23 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma šiuolaikinės menininkės iš Estijos Ave Vellesalu-Murd paroda „Memoria“. Menininkė sako, kad mes visi „trokštame ir reikalaujame gamtos aplink mus, tačiau bandome ją visiškai sukontroliuoti ir sutramdyti. Kaip ir kiek arti, iš tikrųjų, mes prisileidžiame gamtą prie savęs? O kaip arti gamta mums leidžia priartėti prie jos?“. Paroda veiks iki kovo 24 dienos.

„MEMORIA“

Ave Vellesalu-Murd paroda „Memoria“ žiūrovams kalba apie „skausmo nupūtimą“ tiek tiesioginėmis, tiek metaforinėmis prasmėmis. Vaikystėje juk visada kažkas buvo šalia, kas „pūtė žaizdą“ ar skausmingą vietą, akimirksniu palengvinant kančią. Ankstyvą rudenį šiltas vasaros vėjas irgi pučia nudžiūvusius lapus lauke, jie taip pat krenta ant žemės, pagauti oro judėjimo. Lapai, „nugyvenę savo gyvenimą“, kaip našta ant medžio, panašūs į skausmingus prisiminimus, kylančius iš netikėtų įvykių, kurie turi būti išstumiami iš atminties, kad pavasarį atsirastų vietos naujiems dalykams.

KŪRĖJA IŠ ESTIJOS

Ave Vellesalu-Murd – šiuolaikinio meno atstovė ir muzikantė, gyvenanti Taline, Estijoje. Ji studijavo dailę Estijos dailės akademijoje, Taline ir Dailės akademijoje, Helsinkyje. Jos darbai orientuoti į judančias erdvines instaliacijas, parsipinantys su vaizdo ir garso projekcijomis. Menininkė taip pat naudoja skirtingas natūralias medžiagas, kurdama naujas patalpų patirtis, sutelkdama dėmesį į problemas sterilizuojant kasdienius organinius produktus. Ave Vellesalu-Murd yra populiaraus muzikinio dueto „Vera Vice“ įkūrėja ir narė.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse. Daugiau informacijos www.kkkc.lt ir www.kulturpolis.lt.

KKKC informacija

Leave a Reply