„ARTOJO“ PARODA „UZURPACIJA“ IR PIJAUS ČEIKAUSKO (PIDŽINO) KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

2024 m. sausio 19 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma „Artojo“ gatvės meno paroda „Uzurpacija“. Parodos eksponavimo metu vyks Pijaus Čeikausko (Pidžino)  keturių kūrybinių dirbtuvių ciklas, kurio metu dalyviai bus supažindinti su genialiais gatvės meno pavyzdžiais, išmokyti valdyti dažų balionėlį, karpyti lipdukus, ruošti plakatus ir jiems reikalingus klijus. Paroda veiks iki vasario 11 dienos.

NEPABUVĘS ARTOJĖLIU, NEBUS GERAS … KŪRĖJAS?

„Artojo“ gatvės meno veikla uzurpuoja KKKC Parodų rūmus. P. Čeikausko (Pidžino) paroda ir kūrybinės dirbtuvės – du viename. Tikslas – kalbėtis su jaunimu apie tai, „kas yra tas gatvės menas ir kodėl verta jo ragauti“? Kviesti į diskusijas, kodėl „taip niežti rankos teplioti tuos pastatus“? Šis taikus „takeoveris“, arba kitaip uzurpacija, įsiveržia į baltas KKKC erdves ir lyg „invazinis grafitis“ tavo laiptinėje čia veisiasi. Parodoje bus eksponuojami „Artojuose“ iki šiol vykusios veiklos rezultatai, tarytum kasdienė duona ir P. Čeikausko (Pidžino) kūrybos kelio užkulisiai. Parodos metu taip pat bus rengiamos kūrybinės dirbtuvės bei veiks „POP-UP SHOP“ ir lipdukų gamybos stotelė.

Kas yra „Artojai“, „Artojo“ gatvės meno veiklos? „Artojai“ – 2022 metų rudenį susikūręs kultūrinis reiškinys, inicijuotas vietos jaunimo, siekiantis gaivinti gatvės meną uostamiestyje. Įsikūrę kuklioje sargo būdoje, „Artojai“ dieną naktį stebi miesto pulsą. Čia taip pat vyksta ir kūrybinės dirbtuvės autobuse, paišomos sienos, leidžiami „spalvoti vakarai“ bei rengiamos įvairios meninės akcijos. „Artojai“ – besikuriantis gatvės meno parkas, nesibaigiantis, kaip teritorinis vienetas. Tai yra idėja ir žmonės. „Artojai“ 2023 metais laimėjo Klaipėdos metų jaunimo projektą.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

P. Čeikauskas (Pidžinas) kviečia savęs paklausti, o „kas gi nutinka, kai bandai papūsti prieš vėją“? Kūrėjo nuomone, bandymas bausti ir gaudyti jaunuosius „peckeliotojus“ nenuveda link švarių sienų arba kokybiško meno – tai tik dar didesnė paskata maištauti. „Artojų“ tikslas – padaryti taip, jog tas maištas būtų kokybiškas. Pagarba vienas kitam, t. y. kito laisvei, pagarba pačiam sau. Svarbiausia, neleisti būti paviršutinišku ir parazitaujančiu. Tokius pagrindus turėtų dėti šiuolaikinis gatvės menas, nes tai yra kūrybos išraiška, kuriai nėra taisyklių bei nereikia specialybių.

Todėl kūrybinių dirbtuvių metu bandysime išmokti miesto stebėjimo, atkreipti dėmesį į mažiausias detales, kartais į „miestui nereikalingus objektus“ ir juos paversti savo drobėmis. Teoriniai ir praktiniai užsiėmimai visiems norintiems kurti mieste ir miestui.

Tai bus keturių dirbtuvių ciklas, kurio metu pažinsime genialius gatvės meno pavyzdžius, rankose laikysime dažų balionėlius, karpysime lipdukus bei jais keisimės, ruošime plakatus ir jiems reikalingus klijus. Dalyvių amžius – nuo 10 metų. Užsiėmimai vyks šeštadieniais, sausio 20, 27, vasario 3 ir 10 dienomis, 12 val. KKKC Parodų rūmuose. D. Vandens g. 2. Užsiėmimai nemokami, tačiau reikalinga registracija. Kviečiame registruotis www.artojo.lt.

KŪRĖJAS

Vienas iš atsakingų asmenų už „gatvės meno propagandą“ Klaipėdoje yra P. Čeikauskas (Pidžinas). Gatvės menininkas, iliustratorius bei gatvės kultūros propaguotojas. Jis 2012 m. baigė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, kurioje pradėjo formuotis, kaip menininkas. 2017 m. parodos autorius finišavo su animacijos bakalauru, kurdamas animacinius filmus. O 2021 m. įgijo magistro laipsnį, apsigindamas projektą „Vietinis Gidas“, pasakojantį apie vietos kultūros specifiką, žiūrint per gatvės meno prizmę. Šiuo metu P. Čeikauskas (Pidžinas) aktyviai buria Artojo gatvėje esančioje studijoje. Jis, vedinas švietėjiškos paskatos, dalinasi niuansais apie tapybą ant sienų („muralus“), flakonų specifikas bei kitokiais praktiniais dalykais iš gatvės meno pasaulio.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse. Daugiau informacijos www.kkkc.lt ir www.kulturpolis.lt.

KKKC informacija

Leave a Reply