Artimiausi renginiai Prano Domšaičio galerijoje

Lapkričio 15 d., 18 val. P. Domšaičio galerijos lankytojų laukia išskirtinė muzikinė patirtis – Liudo Mockūno koncertas „Solo“. L. Mockūnas – pūtikas ir kompozitorius, kurio vardas garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą. Jo muzikinė kalba – energingas „free“ džiazo, lyriškumo ir ekspresionizmo mišinys, perteikiamas neortodoksiškomis išraiškos priemonėmis. Įgijęs ir džiazo, ir akademinį išsilavinimą, giliai jausdamas ir valdydamas plačią stilių skalę, savo muzikoje jis tirpdo ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos.

Liudas Mockūnas. Asmen. albumo nuotr.
Liudas Mockūnas. Asmen. albumo nuotr.


Lapkričio 23 d., 18 val. menotyrininkė ir meno kritikė dr. Monika Krikštopaitytė skaitys paskaitą „Natiurmortas autoportrete ir natiurmortas kaip autoportretas“. 

Ji teigia, kad „[…] natiurmortai dažniausiai nebūna atsitiktinių objektų rinkiniai, jie pasakoja istorijas. Kartais daiktai tarsi atstovauja dailininko asmeniui arba pasakoja apie jo/s meninius interesus, ambicijas ir pažiūras“. Paskaitoje M. Krikštopaitytė papasakos, kaip vaizduojami daiktai siejasi su dailės istorija ir kūrėjo savęs matymu, kada tampa netiesioginiu autoportretu ir kokius pavidalus įgyja laisvės idėja.

Paveikslas iš natiurmortų parodos: Vitolis Trušys. „Juodas maišelis“, 1979. LNDM

Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply