Aleksandra Jakubczak. Studijos vizitas / Open Studio

Šiuo metu KKKC reziduojanti menininkė Aleksandra Jakubczak kviečia apsilankyti jos laikinoje kūrybos studijoje. Vizito metu bus galima pamatyti Aleksandros kuriamą vaizdo instaliaciją, kuri yra Baltijos regiono tyrimų pirmasis etapas. Menininkė taip pat visiems norintiems papasakos apie projekto idėją ir kūrybinį procesą. Su A. Jakubczak bus galima susitikti Menininkų kiemelio antrose dirbtuvėse (Daržų g. 10), spalio 31 d. nuo 17.30 iki 19 val.

Aleksandra Jakubczak – menininkė, dirbanti scenos menų srityje, tarp teatro, instaliacijos ir performanso. Ji yra dirbusi įvairiuose teatruose bei meno institucijose Lenkijoje ir užsienyje, kūrusi teatro spektaklius, imersines instaliacijas bei kūrinius specifinėms vietoms. Savo darbuose ji tyrinėja dovanų ekologiją, efemeriškas bendruomenes, somatines praktikas bei juslinę dramaturgiją, „queer“ feministinės ekologijos, psichinės sveikatos problemų ir naujų bendruomenių kūrimo būdų kontekste. Menininkė gyvena Varšuvoje.

„KKKC rezidencija – vienas iš pirmųjų mano Baltijos jūros regiono tyrimo etapų. Mane domina žmonių santykiai su nežmogiškomis būtybėmis ir kraštovaizdžiais – kaip jie formuoja mus dabar bei kokie tie santykiai galėtų tapti ateityje, jei tik pamėgintume pakeisti perspektyvą. Viena iš tyrimo dalių – rinkti prisiminimus iš įvairių Baltijos pakrantės vietovių ir sukurti savotišką kolekciją, žemėlapį, žinių šaltinį, albumą. Prisiminimai, kuriuos laikau dovana, įkvėps mane kurti nedideles instaliacijas, o ateityje – performansą ar, galbūt, netgi teatro spektaklį“ (A. Jakubczak).

Vieta – Daržų g. 10, Menininkų kiemelis, antros dirbtuvės.

Laikas – spalio 31 d. (antradienis), nuo 17.30 iki 19 val.

KKKC informacija

Leave a Reply