Lietuviški biurų interjerai: iš kur nesinori eiti namo?

Turbūt daugelis yra vartę vieną iš mėgstamiausių visos planetos vaikų knygų – Richardo Scarrio „Ką žmonės dirba visa dieną?“. Taip, šis rašinys bus apie žmones ir darbą, tik rodysime ne KĄ dirba, o KUR dirba. Iš lietuvių architektų ir dizainerių darbų išrinkome lygiai 10 inspiruojančių ir kūrybiškų biuro interjerų. Užėjus čia, gali nebesinorėti eiti namo… 

01 

PIXELMATOR, IT biuras

Leono Garbačausko nuotr.

Kiekvienas „MAC’o“ naudotojas tikrai žino tokią, rekordinio pasisekimo sulaukusią vaizdų redagavimo programėlę „Pixelmator“. Tai – tiesiog „Photoshop“ paprastiems žmonėms, bet dar didesnį įspūdį daro tai, kad ši dviejų brolių iš Lietuvos – Sauliaus ir Aido Dailidžių – sukurta mobilioji aplikacija, vos pasirodžiusi internetinėje „App Store“ parduotuvėje, uždirbo milijoną dolerių vos per 20 dienų… Maža to, milijonus broliams generuojanti programėlė pelnė „Apple“ dizaino ir Geriausios metų programos apdovanojimus. Tad faktas, jog prieš keletą metų ūkiniame pastate savo IT verslą pradėję broliai šiandien pluša kitokioje erdvėje, atrodo visiškai dėsningas… 

Dabar PIXELMATOR komanda, kuri nuo vos dviejų išsiplėtė iki kelių dešimčių žmonių, turi vieną pačių kiečiausių biurų visame Vilniuje. Interjero autoriai – architektūros studija PLAZMA (diz. Rytis Mikulionis ir Gytis Vaitkevičius). Biuras suprojektuotas jaunai komandai,  daug laiko praleidžiančiai darbe, todėl ypatingas dėmesys yra skirtas socialinėms darbuotojų erdvėms. Poilsio/virtuvės zonoje natūraliomis medžiagomis, minkštais baldais kuriama namų atmosfera. 

Pagrindinis erdvės per du aukštus ir viso interjero akcentas – pirmą kartą Lietuvoje įgyvendintas gyvų augalų sienos su savaiminio laistymo sistema sumanymas. 

Kitos pirmajame aukšte išsidėsčiusios patalpos – pasitarimų kambarys ir media salė, apstatyta patogiais, autorinio dizaino sėdimais baldais. 

Antrame lygyje suplanuotos individualios darbo kabinos ir kabinetai, skirti maksimaliai susikaupti. Tam praverčia akustiniai sprendimai ir rūpestingai parinktos apšvietimo sistemos. 

02 

DEKORAMA, interjero apdailos namai

Leono Garbačausko nuotr.

Batsiuvys su batais. Šitai galima būtų pasakyti apie interjero apdailos studiją DEKORAMA, įsikūrusią industrinėje erdvėje, Vilniaus loftų kvartale. Mat ne toks jau retas reiškinys mūsų šalyje, kai interjero paslaugas teikiančios įmonės savo biurų interjerais visai neblizga ir netgi nežiba. Būtent dėl šios priežasties, interjero apdailos medžiagomis prekiaujančiai ir dizaino paslaugas teikiančiai DEKORAMAI biuro interjerą projektavusi studijos „InArch“ architektė Indrė Sunklodienė norėjo sukurti drąsų, inovatyvų, loftų stiliaus, bet jaukų interjerą. 

Balta sienų spalva čia pagyvinama juodai dažytais plytų motyvais. Pilkos blizgios epoksidinės grindys suteikia erdvės pojūtį, o eglute suklotos medžio masyvo lentutės ant sienos – jaukumo. Kaip interjero detalė sienoje panaudoti ir klijuoti, pjaustyti bei dažyti moliniai vazonai su gėlėmis. Apšvietimas – masyvūs juodi metaliniai pakabinami šviestuvai ir prožektoriai, vaizduotėje nukeliantys tiesiai į Skandinaviją…  

03 

IDĖJŲ RINGAS, reklamos agentūra

Arūno Baltėno nuotr.

Sveiki atvykę į bokso ringą! Galite būti ramūs, čia jūsų tikrai nelaukia Maiko Taisono nokautas, tačiau biuro virtuvėje su jumis kartu pietaus pats Muhamedas Ali… „Idėjų ringas“ – tai vieta, kurioje kasdien kaunasi reklamos agentūros „Idea Group“ kūrybininkų idėjos. Neįprastą interjerą pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Vokiečių gatvėje, sukūrusi dizainerė Rūta Jankūnienė sako, kad jos užduotis buvo sukurti kūrybiniam darbui skirtas jaukias erdves, kurios apjungtų 40 multidisciplininės komandos narių. 

Ir vadovai, ir kūrybinė komanda dirba bendroje erdvėje. Novatoriško biuro darbo specifika reikalauja tiek uždarų erdvių pasitarimams, tiek nuoširdžiam kūrybiniam bendravimui skirtų atvirų laisvalaikio zonų. Šioms užduotims įgyvendinti buvo pasirinkta bokso ringo tematika. Taip biuro interjere atsirado daugybė žaismingų detalių, kuriančių „Idėjų ringo“ atmosferą.  

04 

SKYTECH, e-parduotuvės biuras

Sergej Puzanskij nuotr.

…5, 4, 3, 2, 1. Kylam! Beveik kosminis interjeras, kuriame futurizmu dvelkia beveik kiekviena biuro kertė. Senasid gerasis anglų satyrikas Džonatanas Sviftas kadaise yra pasakęs: „Tiesą sakant, tik nedaugelis gyvena šiandien. Dauguma rengiasi gyventi vėliau…“ „Skytech“ biuras Vilniuje skirtas gyvenantiems pulsuojančia dabartimi. Novatoriškas interjeras atspindi įmonės požiūrį į verslą – siekį visada būti žingsneliu rytdienoje.

Interjerą kūrusių dizainerių Vaidos Atkočaitytės ir Akvilės Myško-Žvinienės pagrindinis tikslas buvo funkciškai ir neįprastai išspręsti „gyvenamojo“ biuro erdves. „Kompiuterinės rutinos kupinoje darbo aplinkoje sukūrėme netradicinį ofiso interjerą, leidžiantį atitrūkti nuo realybės ir kasdieniškumo“, – sako jos. Beveik 95 kv. m. plote susipina koridoriaus, poilsio, šešių darbo vietų, posėdžių kambario (su sienoje integruotomis lovomis)  ir vonios kambario zonos, kurias skiria stiklo ir gipso pertvaros, formuojančios bendravimo zonas bei uždaras privačias erdves. 

Interjero koloritą bei dekoratyviųjų elementų formas padiktavo įmonės firminis stilius. Dominuojanti balta spalva erdvei suteikia estetinio preciziškumo. Juoda spalva biure paryškina zonas bei pabrėžia formas. Žalios spalvos intarpai pagyvina achromatinių spalvų interjerą. Geometrinė pertvarų, baldų, aksesuarų formų sintaksė kuria futuristinį interjerą. 

05 

LOVE, reklamos agentūra

Roberto Nartkaus nuotr.

Kadaise reklamos agentūra LOVE buvo viena iš stipriausių Lietuvoje, o jų biuro interjeras – dar stipresnis. Dabar augalai nuvyto, reklamščikai išsivaikščiojo, tačiau geras interjeras vieniems išliko širdyje, kitiems – atmintyje, o kai kam –  kompiuterio kietajame diske kaip vienas iš  geriausių biurų interjerų Lietuvos verslo istorijoje… 

Štai tokia liūdna pradžia pradėjome ekskursiją į LOVE biurą. O dabar linksmiau: jo projektas buvo nominuotas „Best Office Awards 2012“ konkurse Rusijoje kaip geriausias užsienio interjero projektas. Interjerą kūrė vieni iš geriausių ir produktyviausių šalies interjerų dizainerių: Dmitrijaus Kudino, Lauros Malcaitės ir Monikos Zemlickaitės trio. Projekto tikslas buvo akivaizdžiai kilnus – sukurti ne tik patogią darbo aplinką, atitinkančią jaunos bei kūrybingos kompanijos dvasią, bet ir paversti įprastą biurą naujų idėjų generavimo poligonu. 

Centrinę poziciją užimantis tūris – juodas kubas – yra kompanijos branduolys. Jo išorinės sienos skirtos užrašams ir fantazijų fiksavimui, o viduje įsikūrę direktoriai. Žaliasis kubas – pasitarimų erdvė. Tai elegantiška pavėsinė sode, nuteikianti joje besilankančius darbuotojus ir kompanijos klientus vaisingam bendravimo procesui. Trečiasis tūris – biblioteka ir ekspozicija. Spalvotas knygų ir daiktų kratinys, funkcionalus bei estetiškas, neleidžia daiktams chaotiškai pasklisti po visą biurą. Tarp tūrių įsikūrė darbo vietos ir erdvė nerūpestingam pokalbiui, galinčiam peraugti į tikrą meilę.

06 

FICO, IT biuras

Leono Garbačausko nuotr.

„Less is more“, arba „Mažiau yra daugiau“ – kultinė architekto Ludwigo Mieso van der Rohės frazė, puikiai tinkanti šiam biurui apibūdinti. Čia įsikūręs amerikiečių kompanijos FICO padalinys Vilniuje. FICO visame pasaulyje teikia IT sprendimų verslui, rizikos vertinimo instrumentų paslaugas, dirba bankininkystės, draudimo, sveikatos apsaugos, valstybiniame ir prekybos sektoriuose, taigi ir interjero jiems reikėjo novatoriško, bet solidaus. Tinkamą interjero sprendimą padėjo rasti architektūros studija PLAZMA. 

Asketiškas, nedidelio biudžeto biuras suprojektuotas viename iš senesnių Vilniaus verslo centrų. Dienos šviesos reikalaujančios funkcijos: darbo zonos ir pasitarimų kambariai – suplanuoti aplink centrinį kubą, kuriame įsikūrusi recepcija ir utilitarios patalpos: virtuvė, serverinė, tualetai. Interjere dominuojančiai industrinei estetikai, atviroms komunikacijoms ir betoniniams paviršiams priešpastatomos šiltos, natūralaus medžio plokštumos. Kompoziciją išbaigia lengvi, minimalistinių formų biuro baldai.  

07 

ADFORM, IT biuras

Dariaus Gumbrevičiaus nuotr.

Baigėsi laikai, kai programuotojai kurdavo nykiuose užkaboriuose. ADFORM – tarptautinė įmonė, kurianti skaitmeninės reklamos programinę įrangą. Įmonės darbuotojus įkvepia miestas ir jo gyvenimo būdas, tempas, pastatai, gyventojai… Štai kodėl šio interjero autorė, dizainerė Gintarė Masilionytė-Kakurė, dalį miesto perkėlė į ADFORM kūrybines erdves.

Čia įprasti miesto atributai pritaikyti kitaip: dviratis tapo kabykla, kavos puodeliai visada tinka išsinešti, augalai auga aukštyn kojomis… Pojūtis perteikiamas per medžiagas, paviršius, tekstūras ir spalvas. Norint išvengti pagrindinės miesto problemos – susvetimėjimo, darbuotojams pasiūlyta sėdėti dviem eilėmis, veidu vienas į kitą, o didžiulė siena, skirta užrašams, sujungia jų idėjas… Biuras mieste tampa atskiru pasauliu su savo taisyklėmis.

08 

INSPIRED UM, žiniasklaidos planavimo ir pirkimo agentūra

Žiniasklaidos planavimo ir pirkimo agentūros INSPIRED UM biuras yra įsikūręs antram gyvenimui prikeltame sename name Užupyje. Šiame bohemiškame rajone nuo n-tojo dešimtmečio sklandanti meniška atmosfera smelkiasi ir į biuro patalpas. 

Šį interjerą projektavusio beveik vieno kraujo ir beveik šeimyninis kvarteto, dizaino ir architektūros studijos PRUSTA (diz. Eglė Prunskienė, Ieva Prunskaitė, Eglė Prunskaitė ir Rokas Puzinas), atstovų teigimu, INSPIRED UM interjeru siekta atspindėti kūrybišką agentūros darbą, draugišką atmosferą bei istorinį kontekstą, kuriame ji veikia. Todėl čia gausu meno kūrinių, jaukių poilsio kampelių, o novatoriški ir netikėti sprendimai kuria jaukią, bet drauge produktyviam bei kūrybiškam darbui skatinančią aplinką. 

09 

PRINT-IN, plačiaformatės spaudos įmonės biuras

Biuras lyg iš Bauhauzo laikų ar Pieto Mondriano paveikslų, o iš tiesų – sukurtas pasitelkus vos keturias spausdintuvo spalvas. Interjero dizainerė Alina Venskutė sako, kad pagrindinė stilistinė ir spalvinė šio interjero idėja – tai keturios spausdintuvo rašalo spalvos ant balto lapo. Idėją pasufleravo pati įmonės veikla. Šiomis spalvomis nudažyti gamybinio pastato komunikacijų vamzdžiai pavirto žaismingu interjero akcentu, reprezentuojančiu įmonės paslaugas. Tas pats spalvų motyvas pagyvina ir darbo kabineto baldus. 

Funkcinė interjero pertvarkymo užduotis – patogių ir šiuolaikiškų darbo, pasitarimų, klientų priėmimo zonų sukūrimas nedidelėje 49 kv. m ploto patalpoje. Tam puikiai tiko pasirinkta balta spalva, vizualiai praplečianti erdvę. Taip pat buvo suprojektuoti įmontuojami sieniniai baldai, kuriuose telpa viskas, kas būtų bereikalingai darkę  vientisą interjero vaizdą ar blaškytų dirbančiųjų dėmesį. Pailgo darbo kabineto proporcija ir dydis vizualiai pakoreguoti sieninio veidrodžio. Lubos – įtemptas peršviečiamas audinys, suteikiantis neaukštam kambariui lengvumo. Be to, tai yra dar vienas PRINT-IN spaudos pavyzdys. 

10 

PARTIZANAS, reklamos agentūra

Dariaus Gumbrevičiaus nuotr.

Šių dienų partizanai nebesislapsto miškuose ar bunkeriuose, o dirba ryškiose  erdvėse, kuriose dera funkcionalumas ir kūrybiškumas. 

Biure dominuoja trys spalvos: juoda, balta ir žalia. Monochrominis juodos ir baltos derinys tampa pagrindu, išryškinančiu svarbiausius akcentus: gyvus augalus, visus metus ant sienos žaliuojančią žolę, konferencijų kambario stalą „išrask dviratį“, skaidrias žalsvas kėdes. Vienas iš ypatingų gamtos motyvų biure – chameleonas Paskalis, pasitinkantis darbuotojus ir agentūros svečius. Terariumas įsilieja į biuro aplinką, pripildo ją ramybės, priverčia sustoti bei sustiprina gamtos įspūdį interjere. 

Vienas didžiausių iššūkių planuojat biuro erdves – numatyti galimybę padidinti darbo vietų skaičių. Skaidrios stiklinės pertvaros, dideli langai, šviesios sienos, apšvietimas, balti paviršiai šioje aplinkoje padeda išsaugoti erdvės ir švaros pojūtį. Interjero autorė dizainerė Gintarė Masilionytė-Kakurė teigia, kad biurui būdinga magiška savybė – nuolatinė kaita. Biuro interjeras nuolat tobulinamas, jame atsiranda naujų sprendimų, kurie įkvepia, džiugina ir palengviną kasdienį darbą. Tarp stiklo, gamybinių pastatų, senų daugiabučių sugebėta sukurti gyvą, žaluma alsuojančią aplinką, kuri organiškai keičiasi kartu su mūsų poreikiais. 

4 komentarai

  1. Super nuotraukos. Tokie biurai tikra darbuotojų svajonė. Tenka pastebėti, kad minkštoji poilsio zona labai mėgstama biuruose. Minkšti baldai tokiose vietose suteikia jaukumą, namų atmosferą.

  2. Man atrodo biuro įvaizdis, aplinka turi didelės įtakos darbuotojų darbo našumui. Jeigu biure malonu būti, dirbti, bendrauti ir savijauta savaime daug geresnė. Darbdaviai turėtų apie tai susimąstyti, prieš įrengiant darbo vietą.

  3. Ilona

    Pritariu Ritos nuomonei, kad biuro įvaizdis daug lemia ir darbo našume. Jeigu darbo aplinka jauki ir į darbą smagu eiti. Ar pasiteisina biuruose rašymo lentos? Esu mačiusi net gi įvairių spalvų.

  4. Vaiva

    Tikrai, labai inovatyvūs biuro baldai, sukurta labai jauki, funkcionali ir moderni aplinka

Leave a Reply