XIII Tauragės muzikos festivalis įsilies į Tauragės kultūros sostinės 2023 renginių sūkurį!

Jau tryliktąjį kartą į Tauragę, kuri šiais metais paskelbta Lietuvos kultūros sostine 2023, sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui. Kasmet žiūrovams siūloma įvairialypė programa, šiemet besikeičianti nuo šokio spektaklio, orkestrinės muzikos, roko baladžių iki operos lobyno, sakralinės muzikos ir viešnios iš Portugalijos – Luisos Sobral atliekamų dainų! Juolab ir nekomercinė bilietų kaina skatina atvykti žiūrovus ne tik iš Tauragės, bet ir visos Lietuvos. Tiesa, tik paskelbus festivalio abonementų prekybą, visi abonementai buvo išparduoti vos per savaitę, todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti atskirus bilietus į pasirinktus koncertus.

Pirmasis tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncertas vyks jau liepos 13 d. 19 val. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje. Skambės Donato Zakaro kantata „Magnificat“, kurią atliks Valstybinis choras „Vilnius“ bei VDU kamerinis orkestras, LNOBT solistai, sopranas Aistė Pilibavičiūtė, bosas Liudas Mikalauskas. Diriguos maestro Artūras Dambrauskas. Nuo vaikystės dainavęs choruose, Donatas Zakaras puikiai išmano choro specifiką ir žmogaus balso galimybes. Išskirtinis kompozitoriaus vokalinės kūrybos bruožas – ypatinga pagarba dainininkui ir jo balsui, galimybėms. 2019 metais sukurtai kantatai „Magnificat“, kaip ir daugeliui jo kūrinių, būdinga giedra lyrika, tonalus skambesys, kurį kartais paįvairina neįprastos tembrinės kombinacijos. Renginys nemokamas, todėl visi norintys, kviečiami apsilankyti festivalio atidaryme.

Liudas Mikalauskas. Organizatorių nuotr.
Liudas Mikalauskas. Organizatorių nuotr.

Antrajame festivalio koncerte, kuris vyks rugpjūčio 3 d. 19 val. Tauragės Pilies kiemelyje lankytojai išgirs portugalės Luisos Sobral su grupe atliekamas dainas. Ar žinote, kas sukūrė dainą, atnešusią Portugalijai 2017 m. pirmą pergalę Eurovizijoje? Tai – Luísa Sobral! Kultinė portugalų kūrėja ir atlikėja pristatys naujausią savo albumą DanSando. Jį sudaro 11 originalių dainų, įrašytų tarp Lisabonos ir San Paulo. Šios dainos gimė iš poreikio dainuoti apie meilę. Muzikos kritikai pažymi DanSando asmeniškumą, intymumą, išvien su trykštančia energija ir linksmumu. Vos pasirodęs, Portugalijoje jis tapo metų muzikiniu įvykiu bei geriausiai parduodamu įrašu! Ženkite į saulėtą DanSando pasaulį! Ten jūsų lauks pagavios melodijos, praturtintos džiazo skambesiu, muzikali portugalų kalba ir nepakartojama kūrėjos charizma. Koncerto bilieto kaina tik 5 eurai.

Rugpjūčio 16 d. 19 val. nusikelsime į šokio pasaulį, Tauragės kultūros centre Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys šokio spektaklį „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“, kurį kūrė net 9 choreografai. Lietuvos Respublikos Seimui 2023-uosius paskelbus Klaipėdos krašto metais, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ėmėsi įgyvendinti ypatingą šiai progai skirtą projektą – choreografinių miniatiūrų koliažą „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“. Jame universalia judesių, šokio, muzikos, vaizdų kalba pasakojama apie Klaipėdos krašto unikalumą ir amžių tėkmėje bei istorinių pervartų akivaizdoje kintančią šio krašto gyventojų tapatybę.

„Ieškojome ir radome sąsajų tarp judesio, kalbos, istorijos“, – pasakoja vienas projekto meno vadovų Aurelijus Liškauskas. „Klaipėdos praeitis, dabartis ir ateitis neatsiejama nuo gamtos, jūros, jūreivių… Išvysite senoviniais autentiškais rūbais pasipuošusius žmones, atliekančius senovines apeigas, geriančius kafiją, nes tik Klaipėdos krašte ja mėgautasi jau prieš šimtą metų. Visas dalis jungia jūra, kuri šio krašto žmones maitino, susiejo jų gyvenimus per bendrą veiklą, išskyrė išvykusius į tolimas keliones ar visam laikui pasiglemžė iš jos negrįžusius. Ir, žinoma, vaizduojamos šį kraštą purčiusios negandos, žemių dalybos, kurios, laimei, atvedė į Klaipėdos krašto grąžinimą Lietuvai, kuo mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės“.

Festivaliui įpusėjus, rugpjūčio 26 d. 19 val. Tauragės Pilies kiemelyje skambės „Pasaulio balsai“. Įspūdingiausius operos žanro kūrinius festivalio scenoje atliks Čikagos simfoninio orkestro choro solistė, sopranas Nida Grigalavičiūtė bei Didžiosios Britanijos karališkojo operos teatro „Covent Garden“ solistė, viešnia iš Suomijos, beje, kilusi iš Tauragės, operos solistė, mecosopranas Monika Evelin Liiv. Solistėms akompanuos Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, kuriam diriguos legendinis smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis. Programoje skambės žymiausios operų arijos ir duetai.

Išsami festivalio programa
Išsami festivalio programa

Tradicinis naktinis Bangos piknikas šiemet vyks rugpjūčio 30 d. 20.30 val. Tauragės Bangos parke. Šiame nemokamame renginyje skambės geriausios roko baladės. Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius – visiems gerai žinomi ir mylimi atlikėjai, kurių išskirtinumas sužavėjo ne vieną Lietuvos klausytoją. Didžiulę charizmą ir sceninę patirtį turintys atlikėjai kviečia į koncertą, kuriame akustiškai skambės žinomos pop ir roko baladės. Tikras širdies džiaugsmas geros muzikos mylėtojams, kurie turės galimybę išgirsti geriausius Rod Stewart, Sting, Scorpions, Bryan Adams, U2, Queen, Bon Jovi, Whitesnake visų laikų hitus! Tai koncertas, kuris savo akustiniu skambesiu ne tik užburs, įtrauks, bet ir neleis jo pamiršti! Renginys nemokamas, todėl laukiami visi.

Didysis festivalio uždarymas vyks Tauragės kultūros centre rugsėjo 14 d. 19 val. festivalio lankytojai kviečiami į Didįjį GALA koncertą, kurį atliks Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestras bei vedantieji teatro solistai – sopranas Viktorija Miškūnaitė, mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis ir bosas Liudas Mikalauskas. Diriguos maestro Martynas Staškus. Programoje skambės žymiausi G. Verdi kūriniai, įtraukti į operinės muzikos lobyną.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Tauragės rajono savivaldybė. Visą festivalio programą rasite bei įsigyti bilietus į festivalio renginius galite Paysera tickets sistemoje bei www.lmkoncertai.lt interneto svetainėje.

Leave a Reply