Vasaros koncertų atradimai: fortepijoninė muzika jungsis su mušamųjų ritmais

Liepos 14 dieną 19.30 val. Klaipėdos koncertų salės vasaros terasoje skambės fortepijono, mušamųjų ir elektroninės muzikos kompozicijos. Šiuolaikinę programą, sujungiančią graikų mitologiją ir naująsias technologijas, atliks tarptautinis duetas – iš Šveicarijos atvykstantys pianistė Akvilė Šileikaitė ir perkusininkas Fabianas Ziegleris.  

Retai kartu skambantys instrumentai

„Mušamieji retai skamba koncertuose, kaip soliniai ar kamerinis muzikos instrumentai. Tuo tarpu mūsų programoje bus puiki galimybė išgirsti perkusiją įvairiomis spalvomis solo ir kartu su fortepijono garsais. Nuo melodijų, skambinamų klavišiniais (marimba, vibrafonu), fortepijono instrumentais ir elektronika, iki ritminių figūrų, atliekamų skirtingų mušamųjų instrumentų kombinacijomis“, – apie būsimą koncertą „Dievų mitai, žmonių ritmai“ pasakoja A. Šileikaitė.

Fabianas Ziegleris. Organizatorių nuotr.
Akvilė Šileikaitė. Organizatorių nuotr.

Pasak atlikėjų, koncerto programoje skambės graikų mitologijos ir šių dienų socialinių klausimų bei aktualijų įkvėpti kūriniai „nuo Atalantos bėgimo graikų mitologijoje iki šiuolaikinio metropolio vaizdų, besiskleidžianti žaidimų forma tarp ritmų, garsų ir vizualizacijų. Graikų mitologijos, dievų ir žmonių, žmonių ir technologijų santykiais apipintą muzikinę programą atskleis perkusija, klavišiniai instrumentai bei elektronika“.

Koncerte po atviru dangumi skambės kūrinys „Atalanta“, kurį specialiai atlikėjams parašė Graikijos-Naujosios Zelandijos kompozitoriaus John Psathas. Taip pat skambės muzika, kurią parašė šių dienų kūrėjai Casey Cangelosi, Russell Wharton ir legendinis XX amžiaus graikų-prancūzų kompozitorius Iannis Xenakis. Atmosferą kurs fortepijonas, elektronika ir įvairūs mušamieji instrumentai, tarp jų – marimba, vibrafonas, didysis būgnas ir kiti.

Entuziastingi jaunosios kartos muzikai

„Kai fortepijonu skambina Akvilė Šileikaitė, jis – gyvybingas ir ritmiškas, bet, jei kūrinys to reikalauja, gali tapti nuostabiai dainuojančiu“, – teigia muzikos kritikos Peter Hagmann. Pianistės repertuare – platus įvairių stilių ir kompozicijų spektras: nuo baroko kūrinių iki šiuolaikinės muzikos, nuo retai grojamų kūrinių iki premjerų.

A. Šileikaitė mokytis skambinti fortepijonu pradėjo Klaipėdoje – Juozo Karoso muzikos mokykloje ir Stasio Šimkaus konservatorijoje. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, magistro laipsnį įgijo Šveicarijoje, Ciuricho aukštojoje menų mokykloje. Atlikėja koncertuoja žymiose Europos koncertų scenose, aktyviai bendradarbiauja su įvairių instrumentų atstovais, orkestrais, ansambliais ir kompozitoriais, kuriančiais Šveicarijoje ir už jos ribų.

Perkusininkas F. Ziegleris koncertuoja kaip solistas ir kartu su kamerinės muzikos instrumentais. Aktyviai bendradarbiauja su kompozitoriais, užsakydamas naują repertuarą. Taip pat įgyvendina projektus kartu su šiuolaikinės, elektroninės, filmų muzikos kompozitoriais ar roko muzikos atlikėjais. Perkusininkas baigė menų bakalauro ir magistro studijas Ciuricho menų universitete.

Fabianas Ziegleris. Organizatorių nuotr.
Fabianas Ziegleris. Organizatorių nuotr.

Klaipėdos koncertų salės informcija

Leave a Reply