Uostamiesčio „Kultūros fabriko“ atidarymas – rugsėjį

Šiuolaikinių scenos menų ir kūrybinių verslų inkubatoriaus „Kultūros fabrikas” oficialus atidarymas Klaipėdoje planuojamas rugsėjo pabaigoje. Kol įrenginėjamos patalpos, naujosios erdvės jau bando „prisijaukinti” renginius, kūrėjus ir buria pirmuosius rezidentus.

_KUB4509

„Kultūros fabriko” projekto vykdytojų ir būsimų rezidentų planus visu pajėgumu pradėti veiklą dar šį pavasarį pakoregavo LESTO elektros transformatorinės, prie kurios pagal išduotas sąlygas turi būti prijungiama rekonstruoto pastato elektros sistema, statybos pabaigos terminai.

„Kultūros fabriko” projektą įgyvendinančios viešosios įstaigos „Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra” direktorė Raimonda Laužikienė vylėsi, kad oficialaus atidarymo laukimas klaipėdiečiams neprailgs – kūrėjai nenustygsta vietoje ir trumpalaikėmis invazijomis yra pasiryžę palaikyti kūrybinį inkubatoriaus pulsą. Kol savivaldybė baigia paskutines viešųjų pirkimų procedūras papildomiems darbams ir statybininkai rūpinasi paskutiniais „ūkiniais” štrichais, urbanistai „Kultūros fabriko” lauko terasoje vasarą ketina surengti kūrybines dirbtuves. Inkubatorius taipogi organizuos eksperimentinį „butiką”, kurio lankytojai galės susipažinti su jaunųjų dizainerių darbais.

Į „Kultūros fabriko” seminarų salę gaivių vėjų įpūs „Jauno teatro dienos”, vyksiančios balandžio 3-5 d. Inkubatorius pasirinktas ne tik Klaipėdos jaunimo teatro organizuojamo festivalio atidarymui, bet ir dar keturiems spektakliams.

Menininkų invazijos, kurias galima pavadinti žaibiškomis, yra pilotiniai bandymai kurti šioje erdvėje. Tikimasi, kad tokios iniciatyvos miestiečius pratins „Kultūros fabriką” įtraukti į savo laisvalaikio maršrutus.

„Tuo pačiu būsimiesiems rezidentams duodame dar vieną signalą, kad šie nesnaustų – pirmoji paraiškų „partija” bus vertinama balandžio pabaigoje. Dabar nesuskubus vėliau gali tekti pasigailėti – pretendentai kol kas turi didesnį pasirinkimą ir, tikėtina, gaus patalpas, labiausiai atitinkančias jų konkrečius poreikius”, – akcentavo R. Laužikienė.

„Kultūros fabriko” operatoriai jau sulaukė nemažai norinčiųjų čia įsikurti paraiškų. Anot R. Laužikienės, galimybe patraukliomis lengvatinėmis sąlygomis išsinuomoti patalpas domisi įvairių kūrybinių sričių atstovai, ketinantys patalpose repetuoti, vystyti kūrybinius verslus, vykdyti edukacinę veiklą ir kt.

R. Laužikienė atkreipė dėmesį, kad iki balandžio 1 d. dar galima teikti paraiškas pagrindinio kino salės rezidento veiklos programos konkursui. Taip pat balandžio mėnesį savivaldybė planuoja skelbti „Kultūros fabrike” įsikursiančios 200 kv. m ploto kavinės-klubo komercinės nuomos konkursą. Tiems, kurie nestokoja fantazijos ir ryžto įgyvendinti savo sumanymus, verta nepraleisti puikios galimybės ir pretenduoti į šias industrinio dizaino patalpas.

Turintiems didelių ar kuklesnių užmojų, bet svarbiausia – norintiems kurti ir augti modernios dvasios persmelktame „Kultūros fabrike” drauge su panašiai mąstančiais – verta apsilankyti artimiausiuose renginiuose, o taipogi užsukti į atnaujintą inkubatoriaus interneto svetainę www.kulturosfabrikas.lt. Čia pateikiama informacija būsimiesiems rezidentams apie darbo vietų nuomą kūrybiniame HUB’e, galimybę įsirengti studijas, biurus ar išsinuomoti erdves kultūriniams renginiams.

Leave a Reply