Šventojoje – menininkų simpoziumas

Rugpjūčio 18–24 d. Šventojoje vyks kūrėjų Petro Barono ir Audronės Bukauskienės organizuojamas dailės simpoziumas/pleneras „Šventosios žemės atminties ženklai”.

Parodos Šventosios galerijoje, Virginijos Laužadienės „Birutės kalnas“.

Virginijos Laužadienės „Birutės kalnas“.

Į devintus metus vykstantį projektą atvykti planuoja 12-a dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų bei Sankt Peterburgo (Rusija). Šių metų veikla, kaip ir anksčiau, bus skirta Šventosios istoriniam bei kultūriniam paveldui skleisti: Jūros dienos šventės 80-mečiui, liuteronų evangelikų bažnyčios 190-mečiui, miestelio kūrėjams, senosioms šventojiškių giminėms.

Kiekvienais metais dalyvauti plenere yra kviečiami menininkai, neabejingi Šventąjai, jaučiantys ypatingus sentimentus šiai vietovei. Kai kurie jų atvyksta nebe pirmą kartą. Simpoziumo metu kūrėjai susipažina su turtingu Šventosios palikimu, eskizuoja, kaupia medžiagą savo darbams, kompozicijas atlieka pasirinkta technika.

Šiais metais savo darbus menininkai eksponuos naujai atsidariusioje Šventosios galerijoje. Taip pat numatomas naujo katalogo pristatymas pajūrio bendruomenei ir svečiams.

Daugiau apie projektą – http://pazenklai.blogspot.com/.

Leave a Reply