SKULPTŪRŲ PARKE – URTĖS JASENKOS GRAFIKOS PARODA „ATMINTIS“

Klaipėdos skulptūrų parke, Atminties labirinte (parko dalis prie Trilapio gatvės), eksponuojama jaunos menininkės Urtės Jasenkos grafikos paroda „Atmintis“. Ji skirta pagerbti žuvusius bei vis dar drąsiai kovojančius ukrainiečius, jų karius, moteris ir vaikus. Tai jautrūs, viltingi paminklai, skirti Ukrainai palaikyti. Parodą planuojama eksponuoti iki gruodžio 1 d.

„Karys“. Urtė Jasenka

Septynios stiklo plokštės su Urtės Jasenkos piešiniais įsikomponuoja šalia Senųjų miesto kapinių paminklų, taip papildydami Atminties labirintą šiandien gyvenančių žmonių mintimis, jausmais ir lūkesčiais dėl ateities.

„Kartu iki pergalės! Slava Ukraini“. Urtė Jasenka

Urtė, kaip visi mes, stipriai išgyveno karo įvykius. Menininkė, norėdama palaikyti kovojančius ukrainiečius, pradėjo kurti darbus, kurie neštų viltį, stiprybę ir taiką. Kūrinių prisikaupė visas šūsnis. Parke rodomi tik keli iš jų, ir tikimės, kad stiklo plokštės išliks ilgesnį laiką, o žmonės galės šalia jų išgyventi paguodos bei vilties akimirkas.

„Šaukiantys laisvę“. Urtė Jasenka

Apie autorę

Urtė Jasenka (g. 1993) yra jaunosios kartos menininkė, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, dailės skyriuje, vėliau studijavo ir 2014 m. Norvegijoje baigė Manger folkehøgskule muzikos, vokalo specialybę. Dar būdama mokykloje menininkė suformavo išskirtinį braižą, minimalistinį „pasaulį“, kupiną simbolikos, detalių, pasikartojančių elementų, gamtos motyvų, pasakojimų, minčių, jausmų, grožio, stebuklų, šviesos, bet tuo pat metu, – tamsos, liūdesio, trapumo, mistikos ir kentėjimo. Autorės kalba yra ne tik apie šviesią, bet ir tamsiąją žmogaus prigimtį. Stebėdama aplinką, supančius žmones, save ir savo gyvenimą, U. Jasenka „sukaupia“ daug patirties, istorijų, o viską permąsčiusi svarbiausias mintis palieka popieriaus lape.

„Būti čia ir dabar, mėgautis tuo, kas duota – gera ar bloga – visa širdimi yra gyvenimo prasmė ir laisvė“, – sako jaunoji kūrėja.

Nuo 2009 m. U. Jasenka aktyviai kuria ir organizuoja kolektyvines bei personalines parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Norvegija, Vokietija, Italija). Taip pat veda edukacinius užsiėmimus, inicijuoja įvairius kūrybinius projektus bei renginius. 2023 m. menininkei oficialiai suteiktas Meno kūrėjo statusas. Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus informacija

Leave a Reply