Skelbiamas XVI tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės idėjos (koncepcijos) konkursas

Vilniaus tapybos trienalė – tai tradicinis tęstinis projektas, kurį organizuoja Lietuvos dailininkų sąjunga nuo 1969-ųjų. Remiantis ankstesnių trienalių patirtimi, šis projektas jau yra tapęs svarbiu tarptautiniu Baltijos regiono renginiu, o rengiant XVI trienalę, siekiama dar labiau išplėtoti geografines ribas.

???????????????????????????????

Trienalė ne tik reprezentuoja Lietuvos tapybos foną tarptautiniu mastu, bet ir siekia naujų kultūrinių ryšių mezgimo, dialogo tarp skirtingų kultūrų ir tradicijų. Paroda siekiama atskleisti įvairių šalių geografinės, istorinės, meninės aplinkos panašumus ir skirtumus. Trienalė apeliuoja į keitimąsi idėjomis, dalijimąsi vizualinės kultūros informacija. Vilniaus tapybos trienalės siejamos ir su jaunųjų menininkų debiutais.

Daugiau apie praėjusią trienalę „Tapybos kontekstai”: XV Vilniaus tapybos trienalė

Konkurso sąlygos:

1. Paraiškos XVI tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkursui priimamos iki 2015 m. rugsėjo 6 d.

2. Tapybos trienalę numatoma rengti 2016 m. vasarą–rudenį. Planuojama parodos vieta: Lietuvos nacionalinio muziejaus Vilniaus gynybinės sienos bastėja ir / ar Šiuolaikinio meno centras arba kita erdvė, kurią pasiūlys Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkurso nugalėtojas.

3. Laisvos formos paraiškas gali teikti fiziniai asmenys: kuratoriai, menininkai, menotyrininkai, dailėtyrininkai, kultūros darbuotojai, kuratorių ar menininkų grupės iš Lietuvos ir / ar užsienio šalių.

4. Pirmenybė teikiama tiems projektams, kurie geriau atitinka Lietuvos dailininkų sąjungos įstatuose numatytus tikslus ir prioritetus. Su įstatais galite susipažinti čia

5. Kartu su paraiška turi būti pridėtas idėjos (koncepcijos) autoriaus gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymas (CV).

6. Paraiškoje būtina nurodyti siūlomos idėjos pavadinimą, aprašą, tikslus ir uždavinius, preliminarią pasirengimo trienalei programą (numatomus darbus). Galima siūlyti parodos surengimą netikėtose miesto erdvėse.

7. Teikiant paraišką galima siūlyti ir trienalę lydinčių parodų idėjas, kitus temą papildančius renginius (seminarus, pristatymus, edukacines programas ir kt.).

8. Paraiškoje trienalės koncepcija turi būti suformuluota taip, kad trienalės dalyvių iš Lietuvos daugumą sudarytų LDS nariai (tikslus procentas bus svarstomas konkurso komisijos kiekvienu atskiru atveju, atsižvelgiant į koncepcijos pagrįstumą).

9. XVI tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkurso paraiškas vertins LDS Tarybos patvirtinta autoritetinga komisija.

10. Laimėjusios idėjos autorius bus paskirtas trienalės vadovu, dalyvaus organizuojant ir sprendžiant trienalės rengimo klausimus. Su konkurso laimėtoju sudaroma projekto vykdymo sutartis.

SVARBU: paraiškas būtina pateikti iki nurodytos datos, nes bus teikiamas LDS projektas Kultūros tarybai daliniam projekto finansavimui gauti (projektas jau įtrauktas į prioritetinių tęstinių tarptautinių meno renginių 2016–2018 m. sąrašą). Meniniu vadovu paraiškoje bus įrašytas Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkurso nugalėtojas.

Konkurso organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga.
Konkursą koordinuoja: Evelina Januškaitė, LDS projektų kuratorė.

Paraiškos teikiamos iki 2015 m. rugsėjo 6 d.:
adresu Vokiečių g. 4/2 (LDS raštinėje),
el. paštu: evelina@ldsajunga.lt,
arba siunčiant paštu adresu: Vokiečių g. 4/2, 01130 Vilnius.
Ant voko nurodyti „Paraiška Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkursui”.

Kontaktai pasiteirauti: Evelina Januškaitė, LDS projektų kuratorė, el. p. evelina@ldsajunga, tel. (8 5) 2622959.

Leave a Reply