Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura 24“ pažadai

Jau kitą savaitę, nuo spalio 8 d., žiūrovus į išskirtinius pasaulinio lygio šokio spektaklius kvies Kaune vykstantis Tarptautinis šokio festivalis „Aura 24“.

aura_24_header

Tai išties reta galimybė pakeliauti po pasaulį pasitelkus šokį, jo verbaliką, įspūdį, emocijas. Kita vertus, šiuolaikinio šokio pasirodymas – nekasdienis įvykis, jo kas savaitę ar kas mėnesį nepamatysi, o štai penkias dienas, nuo spalio 8-osios iki 12-osios, Kaune bus galima išvysti net 11-a modernaus šokio pastatymų iš viso pasaulio: Meksikos, Pietų Korėjos, Izraelio, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Švedijos. Praktiškai visos trupės į „Auros“ festivalį pakviestos po kruopščios festivalio meno vadovės Birutės Letukaitės atrankos važinėjant į festivalius, dalyvaujant vertinimo komisijose, taigi festivalis pristatys šviežiausias šiuolaikinio šokio tendencijas.

Pasak B. Letukaitės, 24-tąjį kartą vykstanti šokio šventė šįmet nagrinės vyriškumo temą ir ją gvildens plačiai – nuo paties vyro lytiškumo sampratos iki moters interpretacijos. Pavyzdžiui, šokėjai iš Izraelio Niv Sheinfeld ir Oren Laor pastatyme „Dviejų kambarių butas“ (spalio 10 d.) mėgins atskleisti vyriškumo esmę, paslaptį ir kančią, o štai Anat Grigorio (taip pat iš Izraelio) nagrinės moters gyvenimą vyrų primestų standartų spąstuose: „Atrodyk taip ir ne kitaip!“, „Koją truputį į priekį, kad atrodytum grakštesnė!“ – pati moteris dažnai neprisipažįsta (nepajunta) tapusi vyro marionete.

Bene brangiausias spektaklis festivalio istorijoje bus sušoktas pirmąją šventės dieną, spalio 8-ąją, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kuriame išvysime šokėjus iš Prancūzijos L‘A./Rachid Ouramdane. Teatro erdvė pasirinkta dėl spektakliui reikalingų techninių galimybių, pavyzdžiui, scenoje lis lietus, tiksliau – tikrų tikriausia liūtis. Jos kiek baiminasi teatro vadovai, tačiau nepanašu, kad prancūzų trupė – tarptautinio lygio profesionalai, su šiuo savo pasirodymu jau aplankę daugybę pasaulio šalių.

Na, o spalio 11 d. laukia  Meksikos šokio vakaras su meksikietišku arfterparty visiems atėjusiesiems: pašėlę šokiai, vaišės ir t. t., akivaizdu – neteks nuobodžiauti niekam. Beje, šiuolaikinis Meksikos šokis  festivalyje pristatomas pirmą kartą. Trys atlikėjai šokiais „Šiukšlė“, „Šviesos pasažai“, „Nosotros“ pakvies pažinti tipišką meksikiečių vyrų pasaulį ir patyrinėti vidinius judesio žemėlapius.

Į šiuo metu ant bangos esančią Pietų Korėjos kultūrą „Auros“ festivalyje galėsime pažvelgti ir per šokį. Spalio 12 d. – trys spektakliai, kuriuose šiuolaikiniu šokiu perteikiamas išsaugotų korėjietiškų tradicijų grožis, svarstoma pagarbos sau ir kitam reikšmė bei atskleidžiama „Magiškosios akies“ technikos paslaptis, verčianti prarasti laiko nuovoką.

Kas be ko, pamatysime ir Kauno šokio teatro „Aura“&Artscenico/Paul Hess bendrą projektą – premjerinį šokio spektaklį „Gyvenimo aprašymai“, kurį bendradarbiaudama su choreografu Paulu Hessu sukūrė naujai suformuota tarptautinė „Auros“ trupė.

Pažvelgėme gal tik į trečdalį būsimos šokio šventės, vienąkart per metus vykstančio šokio festivalio, programos, kurią visą galima rasti adresu www.dancefestival.lt. Norėjosi pasidalyti būsima įspūdžių, emocijų ir minčių saldybe, o apie jos niuansus, stiprumą, pagaliau išsipildymą – jau po festivalio.

Leave a Reply