Šiuolaikinio meno mėnuo KKKC

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), „BLON“ animacijos ir videožaidimų festivalis, tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ ir tarptautinis literatūros festivalis „Inkultūracija“ sujungia pajėgas ir kartu pristato Šiuolaikinio meno mėnesio programą Klaipėdoje. Maloniai kviečiame susipažinti su Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro renginiais.

  • Adomo Danusevičiaus paroda – „Ranka, kuri pati piešė“. Naujausioje menininko parodoje pristatoma eksperimentinė piešinių keramikos tapybos instaliacija, nukelianti į kiek baugų ir paslaptingą, bet spalvotą vaizduotės pasaulį. Paroda veiks iki 2023 m. rugsėjo 17 d.
  • Björn Drenkwitz paroda „Nematerialus turinys / Immaterial Production“. Menininko kūrybos ašis – laiko tema, laiko sąvoka ir vaizdo perdavimo poveikis žiūrovo suvokimui. Jo vaizdiniuose kūriniuose („video“) yra išgyvenamas laiko bėgimas, akimirkos trukmė arba, priešingai, akimirkos ramybė bei susikaupimas. Parodą bus galima išvysti iki 2023 m. rugsėjo 17 d.
  • Roberto Narkaus personalinė paroda „Geras jausmas“ (kuratorė Neringa Bumblienė). Parodos metu veikia audiogidas, vyksta speciali edukacijų programa mokyklinėms klasėms. „Geras jausmas“ –pirmasis tokios apimties ir masto R. Narkaus kūrybos pristatymas Vakarų Lietuvoje, kuriame eksponuojami naujausi menininko darbai. Parodoje plėtojamos 2022 m. Lietuvos nacionaliniame paviljone 59-ojoje Venecijos meno bienalėje pristatyto projekto „Gut Feeling“ idėjos. Paroda veiks iki spalio 15 d.
  • Vaizdo bei garso instaliacija „Kai žemė atėjo prie jūros“. Tai – melancholiškas, atmosferinis „ambient“ garsynas, skirtas žmogaus būsenai, kai savo tėvynėje tampi svetimu, įkalintu sunkaus pasirinkimo spąstuose: bėgti ar pasilikti. Projekto autorius: Donatas Bielkauskas (Donis). Instaliacija veiks iki rugsėjo 17 d.
  • Rugsėjo 21 d. Parodų rūmuose atsidarys retrospektyvinė paroda žymios litvakų kilmės Jungtinėje karalystėje gyvenančios fotografijos menininkės Dorothy Bohm. Parodoje eksponuojami juodai balti ir spalvoti, skirtingus menininkės kūrybos etapus iliustruojantys, estetiškai įspūdingi ir giliai žmogiški vaizdai, kuriuose užfiksuoti sparčiai besikeičiančio pasaulio žmonės ir kraštovaizdžiai. „Visą gyvenimą praleidau fotografuodama. Fotografija išpildo mano gilų poreikį neleisti išnykti akimirkoms, įvykiams, žmonėms. Ji padaro laikinumą mažiau skausmingą ir išlaiko dalį ypatingos magijos, kurios ieškojau ir radau. Stengiausi sukurti tvarką iš chaoso, rasti stabilumą judėjime ir grožį netikėčiausiose vietose“ (Dorothy Bohm).
  • Rugsėjo 22 d. 17.30 val. Parodų rūmuose atidaromos dvi parodos: B. Kasparavičiūtės, D. Vaičekausko ir K. Šapokos grupinė paroda ir KKKC projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ jaunų menininkų paroda. „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ – tęstinis projektas, kurio tikslas skatinti kūrybiškumą ir jaunimo įsitraukimą į kultūrinius procesus. Projekto iniciatorė Agnietė Skirmantienė sako, kad ,,KKKC Parodų rūmų erdvės atviros ne tik profesionalams, bet ir augantiems menininkams, kurių kūryba žiūrovą dažnai priverčia suklusti ir pažvelgti į save, meną ir kūrybą iš kitos pusės“. Visi „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ projekto planuojami renginiai – nemokami.
  • KKKC meno dirbtuvėse (Daržų g. 10) daugybė edukacinių užsiėmimų vaikams, šeimoms, suaugusiems, kurias veda: grafikė Žaneta Jasaitytė-Bessonova, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Edgaras Janušauskas (3D projektavimas ir spausdinimas), Ilja Yakovlev (stalo žaidimų dizaineris, projektuotojas).
  • KKKC meno rezidencija. Rugsėjo mėnesį KKKC reziduos Mary Marinopoulou – audiovizualinių instaliacijų menininkė ir kuratorė iš Graikijos. Menininkė kvies miesto gyventojus kartu tyrinėti Klaipėdos miestą ir pristatys savo projektą „Absorb Ensemble“. Taip pat rugsėjo pabaigoje rezidencijoje svečiuosis Tereza Novakova – meno kuratorė ir tyrėja iš Čekijos, kuri kvies Klaipėdos bendruomenes įsitraukti į miesto žaidimo kūrimą.

Daugiau informacijos: https://www.kkkc.lt/lt/

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

KKKC informacija

Leave a Reply