„si:said“ galerijoje – „Akmuo į mano daržą“

Iki lapkričio 9 d. galerijoje „si:said” (Galinio Pylimo g. 28, Klaipėda) veikia tapytojos Agnės Jonkutės paroda „Akmuo į mano daržą”.

„Laikas tampa erdve” O. Pamukas

Naujausiame menininkės darbų cikle pagrindinis akcentas yra laikas, jo nesiliaujamas srovenimas.

A. Jonkutės įsitikinimu, gyvendamas žmogus nešasi praėjusį laiką bei ateities vizijas. Dabartis – tik akimirka.

„Šiame darbų cikle man buvo įdomu stebėti laiką ir jo tėkmę. Dar įdomiau pajusti labai seniai praėjusį laiką ir stebėti jo paliktus pėdsakus”, – teigė parodos autorė.

Pasitelkdama daiktus, menininkė bando sučiupti laiką. Ji naudojasi situacija, kai, pavyzdžiui, popieriuje „lieka” akmuo – jo forma kaip laiko ženklas: popierius pagelsta, o akmens vietoje išlieka jį menantis pėdsakas. A. Jonkutei taip pat svarbus daiktų proporcijų atkartojimas, kur forma drauge yra ir kanonas.

Prieš trejetą metų menininkė lankėsi Zadare, Pietų Kroatijoje, kurios „akmeninė kultūra”, anot kūrėjos, leidusi fiziškai patirti amžius ir tūkstantmečius ten, kur dabartis vaikštinėja 2000 metų senumo statinyje, apžiūrinėdama ritualinius VII-IX amžiaus indus.

„Tai ir tapo pagrindiniu šios parodos impulsu. Žmogaus nebėra, bet objektai, kuriuos lytėjo, kūrė jo rankos, išlikę… Tai lyg bandymas prisilietimas prie laiko, ilgesnio už žmogaus gyvenimą”, – sakė A. Jonkutė.

Leave a Reply