Klaipėdos kultūros žmonėms – „Kultūros žuvys”

Trečiadienį, balandžio 15 d., Klaipėdos gatvėse žvangėjo ginklai – visuomenei buvo demonstruojama karo technika. Ir nykiai staugė sirenos, primindamos apie karo grėsmę. O Klaipėdos muzikiniame teatre švietė Rericho Taikos vėliava – ji yra ir kultūros simbolis. Čia miesto kultūros žmonės rinkosi švęsti Tarptautinę kultūros dieną.

kulturos_zuvys

Klaipėdos savivaldybės administracijos įsteigtų apdovanojimų „Kultūros žuvys 2015″ laureatai. Algirdo Kubaičio nuotr.

Ta proga Muzikiniame teatre buvo teikiami Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos apdovanojimai „Kultūros žuvys 2015″. Jais įvertinti geriausi miesto kultūros įvykiai, projektai, darbuotojai, vadybininkai ir metų kultūros atradimai.

Metų kultūros įvykiais tapo Kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas” atidarymas, Klaipėdos jūrinio miesto simbolio burlaivio „Meridianas” grąžinimas ir paroda „Nuostabioji žemė” iš A. Popovo rinkinio LDM P. Domšaičio galerijoje.

Metų kultūros projektais buvo išrinkti Vėtrungių metų projektas ir jo iniciatorius Denisas Nikitenka, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos projektas „Krašto paveldo gidas” ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose surengta Salvadoro Dali litografijų, keramikos, skulptūros, medalių paroda „Materialusis siurrealizmas”.

kulturos_zuvys2

KKKC direktorius Ignas Kazakevičius (dešinėje) buvo įvertintas net dviem “Kultūros žuvimis” – kaip geriausias kultūros vadybininkas ir už į Klaipėdą atvežtą siurrealisto Salvadoro Dali parodą. Algirdo Kubaičio nuotr.

Metų kultūros vadybininkais tapo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) direktorius Ignas Kazakevičius – už tarptautinių kultūros projektų sėkmingą įgyvendinimą, Klaipėdos koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė – už aukštų kultūros vadybos standartų palaikymą, ir Goda Giedraitytė – už aktyvų vadybinį darbą, puikų vadovavimą Klaipėdos miesto kultūros ir meno tarybai.

Metų kultūros atradimais pripažinti Anatolijus Klemencovas ir jo paroda „P.S.”, eksponuota KKKC parodų rūmuose, bei Klaipėdos teatrų festivalis „Namai”.

Už edukaciją buvo apdovanoti Adomo Brako dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Šakinienė, choreografė Inga Briazkalovaitė – už kultūrinės edukacijos projektą „Šokio talento dirbtuvės”, ir Etnokultūros centras – už tikslingai įgyvendintus edukacinius projektus.

kulturos_zuvys1

Metų kultūros atradimu tapo Anatolijus Klemencovas ir jo paroda „P.S.”, eksponuota KKKC parodų rūmuose. Algirdo Kubaičio nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė visus nominantus apdovanojo padėkos raštais ir specialiomis stiklo skulptūrėlėmis – „Kultūros žuvimis”. Šie prizai buvo pagaminti pagal Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro organizuojamo projekto „Dizaino manufaktūra” metu klaipėdiečių sukurtą stiklo objekto eskizą.

Iškilmingą renginį muzikinias kūriniais papuošė Klaipėdos muzikinio teatro solistės Valerija Balsytė ir Jadvyga Grikšienė.

Vis dėlto karo ir taikos leitmotyvo neišvengta ir minint Tarptautinę kultūros dieną. Ta proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kultūros žmonėms parengė ypatingą dovaną: pristatė unikalią premjerą – britų kompozitoriaus Karlo Jenkinso kūrinį „Ginkluotas žmogus: Mišios už taiką”. Fenomenalaus populiarumo visame pasaulyje sulaukusios šiuolaikinės Mišios uostamiestyje skambėjo lydimos specialiai šiam kūriniui sukurto kino filmo tuo pačiu pavadinimu, Lietuvoje rodyto pirmą kartą. Kūrinį atliko kone 150 atlikėjų: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras ir choras, Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare”, solistė Dalia Kužmarskytė (mecosopranas), dalyvavo imamas – vyriausiasis muftijus Romas Jakubauskas, dirigavo Dainius Pavilionis.

Leave a Reply