Islandija: KKKC meno rezidentų kelionės dienoraštis. Pabaiga

4900 kilometrų – tokį atstumą aplink Islandiją mikroautobusu nuvažiavo Irma Leščinskaitė, Marius Ščerbinskas ir Mikas Zabulionis per mėnesio trukmės rezidentūrą. Prie kūrėjų komandos trumpesniam ar ilgesniam laikotarpiui buvo prisijungusios ir Vincenta Mikulėnaitė bei Eglė Ščerbinskaitė. Visus juos į atšiaurią ledo ir ugnikalnių žemę išsiuntė Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą.

Islandija_09_23_26_1

Islandija. KKKC meno rezidentų nuotr.

 Rezidentūros metu menininkai kūrė projektą „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto”. Jų išsikeltas tikslas – konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją. Projekto rezultatus menininkai planavo pristatyti parodoje SIM rezidentūroje Reikjavike. Paklaustas, ar paroda pavyko, šviesos instaliacijų kūrėjas Marius Ščerbinskas prisipažino, kad jos… nematė. Tuo metu jie jau buvo kitame salos pakraštyje – pakeliui į namus. Bet parodos kuratorė žadėjo atsiųsti nuotraukų. Tikėkimės, kad jas pavyks pamatyti parodoje KKKC Parodų rūmuose.

Kartu su rezidentais į Islandiją keliavo ir menininkės Žanetos Jasaitytės-Bessonovos instaliacija „Atskridęs paukštis” – pati menininkė buvo priversta atsisakyti kelionės. Tačiau jos kūrinys vis dėlto pasiekė tikslą, o rezidentų komanda padėjo jam išsiskleisti Islandijos vėjyje.

Visos rezidentūros metu menininkai svetainei Kulturpolis.lt reguliariai siuntė kelionės dienoraštį, kuriame vaizdais ir trumpais komentarais fiksavo savo patirtis. Tiesa, kuo arčiau buvo rezidentūros pabaiga, tuo labiau komentarai trumpėjo – pasak menininkų, ir dėl nuovargio, ir dėl to, kad praleidus šitiek laiko drauge, vis mažiau norėjosi kalbėti.

Kelionės dienoraščio pradžia: I, II, III, IV ir V dalis.

4900 Islandijos kilometrų

Rugsėjo 23–26 dienos. Beveik be žodžių

Pietinė pakrantė.
Žodžių jau nebevartojame.

Islandija_09_23_26_2

Islandija_09_23_26_3

Islandija_09_23_26_4

Islandija_09_23_26_6

Irmos Leščinskaitės objektai ir peizažo linijos

Mariaus Ščerbinsko šviesos instaliacijos

Mariaus_Islandija_09_26

Mariaus_Islandija_09_26_1

Mariaus_Islandija_09_26_2

Už pagalbą ir paramą įgyvendinant projektą Marius labai dėkingas šviesos studijai Promodus IO.

Žanetos Jasaitytės-Bessonovos „Atskridęs paukštis”

Zaneta_Jasaityte_instaliacija

Zaneta_Jasaityte_kalno_instaliacija

Zaneta_Jasaityte_vakaro_instaliacija

Leave a Reply