Islandija: KKKC meno rezidentų kelionės dienoraštis. IV dalis

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, į Islandiją išsiuntė kūrėjų komandą: Irmą Leščinskaitę, Marių Ščerbinską, Miką Zabulionį, Vincentą Mikulėnaitę ir Eglę Ščerbinskaitę.

Islandija_09_11_2

Islandija. KKKC meno rezidentų nuotr.

Mėnesio trukmės rezidentūroje menininkai kuria projektą „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto”. Jų išsikeltas tikslas – konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Rezidentūros metu komanda, tyrinėdama Islandijos peizažą ir ieškodama harmonijos su gamta bei savimi, siekia naujai įprasminti kultūrinį paveldą jiems priimtinais raiškos būdais. Tapytoja Irma Leščinskaitė renka Islandijos atspalvių paletę iš pakeliui pasitaikiusios gamtos bei perkelia Lietuvos istorines asmenybes į Islandijos peizažą. Menininkei asistuoja chemikė V. Mikulėnaitė.

Šviesos instaliacijų kūrėjas Marius Ščerbinskas rezidentūroje šiuolaikiškai interpretuoja lietuvių etnokultūros objektą „Dangaus sodą”: Islandijos peizaže kuria dvi šviesos instaliacijas, vieną jų – ant vandens, išryškėsiančią tik atėjus rūkui. Šį kūrybinį procesą fiksuoja Mikas Zabulionis, iš surinktos medžiagos kursiantis trumpametražį dokumentinį filmą. Projekto rezultatus menininkai pristatys parodoje Islandijoje. Klaipėdiečiai ją galės pamatyti KKKC Parodų rūmuose 2019 m. Šviesų festivalio metu.

Eglė Ščerbinskaitė laukinėje Islandijos gamtoje rengia fotosesijas.

Kelionė – tai neišvengiami nuotykiai ir naujos patirtys: kiekvienas faktas ar įspūdis yra svarbus. Kad jie nesusiniveliuotų ir neužgožtų vienas kito, menininkai visos rezidentūros metu svetainei Kulturpolis.lt siunčia kelionės dienoraštį, kuriame vaizdais ir trumpais komentarais fiksuoja savo patirtis.

Daugiau apie projektą: I dalis, II dalis, III dalis.

Islandija_09_11_1

Rugsėjo 11 diena. Ledynas mėgsta meną

Centrinė šalies dalis.
Diena ledyno pašonėje. Instaliaciją turistai suprato.
Ledynas, pasirodo, mėgsta menus.

Irmos ieškojimai ir atradimai

Irmos_Islandijs1

Irmos_Islandijs2

Irmos_Islandijs4

Irmos_Islandijs5

Irmos_Islandijs7

Mariaus ir Miko ieškojimai bei atradimai

Mariaus_ir_Miko_Islandija1

Mariaus_ir_Miko_Islandija2

Mariaus_ir_Miko_Islandija3

 Eglės ieškojimai ir atradimai

Egles1_Islandija

Egles2_Islandija

Rugsėjo 13 diena. Susitikimai

Reikjavikas.
Trumpas SIM rezidentūros menininkų susitikimas.
Good morning, America!

Islandija_09_13_1

Islandija_09_13_2

Islandija_09_13_3

zemelapis1

Laukite tęsinio!

Leave a Reply