Islandija: KKKC meno rezidentų kelionės dienoraštis. III dalis

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, į Islandiją išsiuntė kūrėjų komandą: Irmą Leščinskaitę, Marių Ščerbinską, Miką Zabulionį, Vincentą Mikulėnaitę ir Eglę Ščerbinskaitę.

Islandija_09_07_6

Šviesos instaliacijų kūrėjas Marius Ščerbinskas rezidentūros metu šiuolaikiškai interpretuoja lietuvių etnokultūros objektą „Dangaus sodą“ – Islandijos peizaže kuria šviesos instaliacijas. KKKC meno rezidentų nuotr.

Mėnesio trukmės rezidentūroje menininkai kuria projektą „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto”. Jų išsikeltas tikslas – konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Kelionė – tai neišvengiami nuotykiai ir naujos patirtys: kiekvienas faktas ar įspūdis yra svarbus. Kad jie nesusiniveliuotų ir neužgožtų vienas kito, menininkai visos rezidentūros metu svetainei Kulturpolis.lt siunčia kelionės dienoraštį, kuriame vaizdais ir trumpais komentarais fiksuoja savo patirtis. I dienoraščio dalis – ČIA, II – ČIA.

Rugsėjo 7 diena. Kalno šlaite

Šiaurinė pakrantė.
Ilga diena kalno šlaite.
Islandai kartais palieka kelius.

Rugsėjo 8 diena. Pašvaistė

Šiaurės vakarai.
Judam SIM rezidentūros centro link.
4 valanda nakties.

Rugsėjo 9 diena. Elektra!

SIM rezidentūros centras.
Poilsis. Darbas studijoje.
Yra elektros energijos.

Islandija_09_09_1_1

Islandija_09_09_1_2

Laukite tęsinio!

Leave a Reply