Islandija: KKKC meno rezidentų kelionės dienoraštis. I dalis

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, į Islandiją išsiuntė grupę Lietuvos kūrėjų. Komandą sudaro 5 nariai: Irma Leščinskaitė, Marius Ščerbinskas ir Mikas Zabulionis, Islandijos menininkų rezidentūroje SIM praleisiantys visą mėnesį, bei Vincenta Mikulėnaitė ir Eglė Ščerbinskaitė, reziduosiančios tik kelias ar keliolika dienų.

Islandija_09_03_8

KKKC meno rezidentų nuotraukos

Skiriasi ne tik kūrėjų rezidavimo trukmė, bet ir tikslai: tapytoja I. Leščinskaitė rinks Islandijos atspalvių paletę iš pakeliui pasitaikiusios gamtos, jai asistuos chemikė V. Mikulėnaitė. E. Ščerbinskaitė surengs fotosesiją laukinėje Islandijos gamtoje. Architektas M. Ščerbinskas kurs gigantiškas šviesos instaliacijas, jas filmuos kolega Mikas Zabulionis. Savo projektą kūrėjai pavadino „Rūko belaukiant”. Projekto rezultatus menininkai pristatys parodoje Islandijoje. Klaipėdiečiai taip pat ją galės pamatyti KKKC Parodų rūmuose 2019 m. Šviesų festivalio metu.

Nors oficiali rezidentūros pradžia – rugsėjo 10 d., menininkai Klaipėdą paliko rugpjūčio pabaigoje. Mat prieš akis – ilga kelionė: Klaipėda – Kylis, vėliau mikroautobusu sausuma iki Danijos Hirtshalso uosto, iš ten – vėl vandeniu pro Farerų salas iki Islandijos. Pasiekusi ledo ir ugnikalnių žemę, komanda taip pat nežada kiurksoti vienoje vietoje – planuoja kuo daugiau apkeliauti. Teks gyventi ne tik meno rezidentūroje, bet ir palapinėse.

Kiekviena kelionė – tai užprogramuoti nuotykiai ir naujos patirtys: kiekvienas faktas ar įspūdis yra svarbus. Kad jie nesusiniveliuotų ir neužgožtų vienas kito, menininkai prižadėjo visos rezidentūros metu portalui Kulturpolis.lt siųsti kelionės dienoraštį, kuriame vaizdais ir trumpais komentarais fiksuos savo patirtis. Skaitytojų dėmesiui – pirmieji keliautojų įspūdžiai. Nuotykiai prasideda!

Pirmosios nesėkmės ir pirmoji sėkmė

Rugpjūčio 31 d. Sugedom. Pataisėm. Danija

Rugsėjo 1 d. Pusryčiai. Danija

Islandija5

Islandija6

Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto

Rugsėjo 2 d. Dingo laikas ir vieta. Visa diena kelte. Buvo menamos 6 m bangos ir saulė denyje. Pakeliui radom Norvegijos pakrantes ir Anglijos salas.

Islandija_09_02_1

Islandija_09_02_2

Islandija_09_02_3

Rugsėjo 3 d. 5 val. ryto. Pasiekėme Farerų salas. Gaila, nėra nuotraukų, kaip ryte gėrėm kavą prie ekspresyvaus krioklio. Vėjas nuvertė svogūnų dėžę tarp avių kojų.

Islandija_09_03_1

Islandija_09_03_2

Islandija_09_03_3

Islandija_09_03_4

Islandija_09_03_5

Islandija_09_03_6

Islandija_09_03_7

MCM LXX ir Mikas

Islandija_09_03_9

Laukite tęsinio!

Leave a Reply