Projektas: Klaipėdos muzikinis teatras atsigręš į upę

Lapkričio 23 d. vykusiame Klaipėdos muzikinio teatro pastato rekonstravimo techninio projekto pristatyme dalyvavo Seimo narys Raimundas Paliukas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, teatro vadovas Ramūnas Kaubrys bei kiti svarbūs asmenys. Projektą pristatė projekto autoriai: „Studijo Gollwitzer architekten gmbH” architektas Wolfgangas Gollwitzeris ir valstybinės įmonės „Inžinerinė mintis” direktorius Tomas Burokas bei architektai Nomeda Karolina Petniūnienė ir Eimantas Pranevičius.

3

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos projekto vizualizacija

Projekto pristatymo metu nurodyta, jog naujasis Klaipėdos muzikinio teatro priestato fasadas bus nukreipiamas į Danės upės pusę, kur ir bus pagrindinis įėjimas. Anot vokiečių architekto W. Gollwitzerio, atvertas vaizdas į Danės upę architektūriniu požiūriu yra labai svarbus, o teatro bokštas bus išlaikomas kaip architektūrinis paminklas: „Kadangi pastatas yra iš dalies kultūros paveldo vertybė, išsaugome pagrindinį bokštą, pagrindinius akcentus, vidines hales, esamą kolonų tinklą.”

Išlaikyto teatro bokšto viršuje planuojama įrengti apžvalgos aikštelę, kuri pritrauksianti ne tik teatro lankytojus, bet ir Klaipėdos miesto turistus.

Architektė N. K. Petniūnienė teigė, kad architektams teko nemenka užduotis, nes buvo ribojamas sklypo dydis bei aukštingumas, taip pat reikėjo išspręsti esamos salės padidinimo klausimą. Naujoji teatro salė iškils esamo pastato vietoje, nugriaunant dalį senojo priestato bei paliekant vertikalųjį akcentą – bokštą. Bus statomas priestatas, kuriame numatoma didžioji bei mažoji salės, atsiras patogesnės prieigos bei patogesnis lankytojų patekimas į teatro fojė. Su naujomis erdvėmis bus sujungta ir išsaugota Kolonų salė, o žiūrovų salės numatomos patogesnės, išlaikančios visus moderniuosius, akustinius bei matomumo reikalavimus.

„Pagal mūsų pasiūlymą, visos fojė erdvės ir prieigos atveriamos į Klaipėdos senamiestį bei Danės upės pusę. Taip stengiamasi sukurti gražų vaizdą ne tik žiūrovui, esančiam viduje, bet ir miesto svečiams ir lankytojams. Tai bus matomas objektas – Danės ir Herkaus Manto gatvių sankryžos formantas. Senas statiškas pastatas bus sujungtas su moderniu, plastišku pastatu”, – sakė architektė N. K. Petniūnienė.

Architektų teigimu, pagrindinėje teatro salėje tilps 700 žiūrovų, mažojoje – 200. Transformavimosi funkcijas turės ne tik pagrindinė teatro scena, bet ir sėdimos vietos. Taip pat bus išnaudotas rūsys, kuriame žadama įrengti repeticijų sales bei technines patalpas.

Projekto parengimą planuojama paruošti per 8 mėnesius. Anot valstybinės įmonės „Inžinerinė mintis” direktoriaus Tomo Buroko, renovacijai orientuojamasi išleisti 18–20 mln. eurų, rangos darbų laikas truksiantis apie 3 metus, o darbai galėtų būti pradėti 2017 metais.

Iškilus klausimui dėl automobilių stovėjimo vietų, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė pranešė, jog planuojama platinti Danės gatvę.

Anot teatro vadovo Ramūno Kaubrio, po pastato rekonstrukcijos Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras bus konkurencingas ne tik miesto ar regiono kultūrinėje terpėje, bet ir tarptautinėse platformose.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply