Prasideda atranka į tarptautinę meno mugę „ArtVilnius’23“

Geriausios Lietuvos ir tarptautinės meno galerijos bei menininkai kartą per metus susitinka šiuolaikinėje meno mugėje „ArtVilnius“. 2023 m. spalio 13–15 dienomis „Litexpo“ vyksianti mugė kviečia meno galerijas teikti paraiškas.

Meno mugė „ArtVilnius'22“. Organizatorių archyvo nuotr.
Meno mugė „ArtVilnius’22“. Organizatorių archyvo nuotr.

Meno mugė „ArtVilnius’23“ jau keturioliktą kartą vyks parodų ir kongresų centre „Litexpo“. 12 tūkst. kv. metrų „Litexpo“ erdvės kasmet įgalina mugės architektus suplanuoti modernius stendų išdėstymo sprendimus, dalyvaujančios galerijos gauna didelius 2849 kv. metrų plotus.

Praėjusių metų meno mugėje „ArtVilnius“ dalyvavo 70 meno galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių (Ukraina, Vokietija, Estija, Latvija, Lietuva, Prancūzija, Baltarusija, Danija, Lenkija, Švedija, Sakartvelas, Nyderlandai etc). Panašus skaičius dalyvaujančių galerijų mugės atrankos komisijos planuojamas atrinkti ir šiemet.

„ArtVilnius’23“ išlaiko savo formatą ir šalia pagrindinės meno galerijų programos pristato Projektų zoną su pasaulinio garso menininkų, muziejų ir meno fondų kolekcijomis bei institucijų ekspozicijomis (kuratorius Valentinas Klimašauskas). Veiks skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“ (kuratorius Vytenis Burokas). Bus tęsiama geriausių galerijų bei menininkų rinkimo tradicija, LRT studijoje organizuojama diskusijų, paskaitų, pokalbių programa ir kiti papildomi renginiai.

Meno mugė „ArtVilnius'22“. Organizatorių archyvo nuotr.
Meno mugė „ArtVilnius’22“. Organizatorių archyvo nuotr.

„Norime pakviesti visas aktyviai veikiančias Lietuvos ir užsienio meno galerijas dalyvauti atrankoje į meno mugę „ArtVilnius’23“. Taip pat labai laukiame paraiškų ir iš neseniai įsikūrusių galerijų, kurioms „ArtVilnius“ yra puiki proga būti pamatytoms tarptautiniame meno kontekste, joms siūlome specialias sąlygas“, – teigė „ArtVilnius“ vadovė ir Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė.

Kiekvienais metais „ArtVilnius“ turi tam tikrą temą – akcentą, šių metų tema – performatyvumas. Meno mugės kontekstas suteiks galimybę į performatyvumo sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, leis kalbėti apie performatyvumą bei su juo siejamas pačias plačiausias šio termino interpretacijas. „ArtVilnius’23“ organizatoriai akcentuoja, kad performatyvumo tema galerijoms yra tik pasiūlymas prisidėti prie mugės temos plėtojimo; mugėje tradiciškai laukiamos visos medijos: tapyba, grafika, piešiniai, skulptūra, videomenas, fotografija, instaliacijos etc.

PARAIŠKOS

Šiuolaikinio meno galerijos, norinčios dalyvauti spalio 13–15 dienomis vyksiančioje meno mugėje „ArtVilnius’23“, jau gali teikti paraiškas, kurias peržiūri ir atrenka iš meno kritikų ir meno rinkos ekspertų sudaryta vertinimo komisija. Paraiškų priėmimo terminas – gegužės 30 diena. Skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje „Takas“ norintys dalyvauti individualūs menininkai paraiškas galės teikti nuo kovo 14 dienos. Daugiau informacijos apie paraiškų procesą rasite mugės interneto puslapyje www.artvilnius.com/lt/paraiškos.

„ArtVilnius’23“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“.

Leave a Reply