Prano Domšaičio galerijoje – diskusija apie kultūros periodiką

Vasario 28 d., penktadienį, 17 val. Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33) vyks dviejų tęstinių leidinių – kultūros ir meno žurnalo „Durys“ ir naujo „Kaligrafijos sąsiuvinių“ numerio – pristatymas.  

Durys_virselis_zurnalas_2014 sausisKultūros ir meno žmonės, sausio 30-ąją gavę dienraščio „Klaipėda“ numerį, turėjo aiktelėti: vietoj įprasto paskutiniojo mėnesio ketvirtadienio priedo, meno leidinio „Durys“, juos pasitiko žurnalas „Durys“ – spalvingas, net 68 puslapių, išsamus ir, kaip visada, įdomus. Išsilaikęs dvidešimt metų, pastarąjį dešimtmetį gaudamas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo ir Klaipėdos miesto savivaldybės paramą,„Klaipėdos“ laikraščio meno leidinys perėjo į naują, daug žadančią kokybę. Tai puiki proga apmąstyti nueitą kelią, įvertinti jo reikšmę Klaipėdos kultūros ir meno gyvenimui, išreikšti nuomonę apie jo vietą dabartiniame kultūros kontekste.

Praėjusiųjų metų pabaigoje sulaukėme ir naujo, jau devintojo „Kaligrafijos sąsiuvinių“ numerio. Kaip visiškai nekomercinis tęstinis leidinys, Sąsiuviniai taip pat negalėtų egzistuoti vien tik kūrybinės grupės entuziazmo dėka – juos rėmė LR Kultūros rėmimo fondas  ir spaustuvė „Druka“. Nors Sąsiuviniams dar tik aštuoneri, verta kartu atversti ir peržiūrėti naują unikalaus leidinio, skirto kaligrafijos kasdienybei ir įvykiams bei leidžiamo lietuvių ir anglų kalbomis, numerį ir tuo pačiu aptarti jo ateities perspektyvas.  

Ar reikalingi tokie leidiniai Klaipėdai? Ar šiandien reikia, pradėkime nuo kaligrafijos, o plačiau žvelgiant – kultūros, meno įvykius fiksuojančių, analizuojančių ir pristatančių leidinių? Ar miesto visuomenei, jau nekalbant apie meno bendruomenę, tai reikalinga, aktualu? Kviesdami į dviejų tęstinių leidinių pristatymą, rengėjai tikisi ne tik kartu pasidžiaugti, bet ir aptarti šiuos nuolat kylančius aktualius kultūros gyvenimo klausimus.

Pristatyme dalyvaus kultūros ir meno žurnalo „Durys“ redaktorė Rita Bočiulytė, literatūrinės dalies sudarytojas Gintaras Grajauskas, „Kaligrafijos sąsiuvinių“ kūrybinė grupė – Kristina Jokubavičienė, Mindaugas Petrulis, Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė, Zita Maziliauskaitė, Lolita Zemlienė, nedidelį koncertą surengs Klaipėdos džiazo orkestro kombo grupė. Vakarą ves dailėtyrininkė Goda Giedraitytė.

Leave a Reply