Personalinė Agotos Bričkutės paroda „Kūryba – tai kova su išnykimu“

Parodos atidarymo renginys – š. m. liepos 28 d. (penktadienis), 18 val. Vieta – Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, III a. ekspozicinė salė.

Klaipėdietė menininkė Agota Bričkutė 2016 m. Vytauto Didžiojo universitete Kaune įgijo Meno istorijos ir kritikos bakalauro laipsnį. Netrukus po studijų, 2017 m., pradėjo tapyti ir rengti parodas. 2020 m. grįžo į gimtąją Klaipėdą, kur tęsia savo kūrėjos kelią.

„Kūryba – tai kova su išnykimu“, drobė, aliejus, 70x60 cm, 2022 m.
„Kūryba – tai kova su išnykimu“, drobė, aliejus, 70×60 cm, 2022 m.

Parodoje „Kūryba – kova su išnykimu“ pristatomi pastarųjų trijų metų tapybos darbai. Šis laikotarpis apima autorės gyvenimą Klaipėdoje, ji žvelgia į aplinką jau išoriškai suaugusio, bet naivaus viduje, žmogaus žvilgsniu. Darbuose vyrauja ryškaus kolorito ir žaismingos formos estetika, sutelkiamas išskirtinis dėmesys žmogaus psichologinėms būsenoms, pasitelkiant laisvų asociacijų kalbą, automatinį piešimą bei simbolizmą. Parodos pavadinimas yra nuoroda į egzistencinės psichoterapijos pradininko Rollo May knygą – „Drąsa kurti“, kurioje autorius kūrybą apibūdina, kaip žmogaus kovą prieš egzistencijos laikinumą. Ši žymaus rašytojo mintis tapo autorės kūrybiniu motu.

„Altorius gamtai“, drobė, aliejus, 70x60 cm, 2023 m.
Altorius gamtai“, drobė, aliejus, 70×60 cm, 2023 m.

Agota tiki, jog visi gyvenime siekiame savirealizacijos, ieškome prasmės pojūčio. Tapydama ir realizuodama savo idėjas jaučia prasmę, tai užtikriną jos kūrybos tęstinumą.

„Gyvenimo slėpinys“, drobė, aliejus, 100x80 cm, 2023 m.
Gyvenimo slėpinys, drobė, aliejus, 100×80 cm, 2023 m.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie skelbiami įvairiose medijos priemonėse renginio viešinimo tikslais.

Klp. apsk. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply