Penktadienį Klaipėdoje – „Kultūros fabriko“ atidarymas: ką ruošia organizatoriai

Daugiausia meno žanrų bei kūrybinių industrijų vienoje vietoje – Klaipėdos „Kultūros fabrikas“ (Bangų g. 5A) šį siekį ketina įgyvendinti jau šį penktadienį, lapkričio 14 d. 18 val. startuosiančioje menų ir kūrybinių verslų inkubatoriaus atidarymo šventėje „Pirmoji pamaina“. 

Šokio teatro „Aura“ kūrybinės laboratorijos „Užslėpto praregimumas“ akimirka. „Auros“ nuotr.

Šokio teatro „Aura“ kūrybinės laboratorijos „Užslėpto praregimumas“ akimirka. „Auros“ nuotr.

Rengėjai kviečia netaupyti laiko ir paskirti „Kultūros fabrikui“ visą penktadienio vakarą, juolab kad veikti bus ką: visas 5 aukštų pastatas prieš savaitgalį atgis, kviesdamas susipažinti su naujosiomis erdvėmis, susitikti su jų šeimininkais klaipėdiečiais bei kūrybingais svečiais iš Vilniaus bei Kauno. 

18 val. perkirpus simbolinę atidarymo juostelę, publika galės pabendrauti netrukus klaipėdiečių pasimatymų bei kitokių malonių susitikimų vieta tapsiančiame jo vestibiulyje bei pasižvalgyti po „Kultūros fabriką“. 

19 val. pirmojo aukšto galerijos erdvėje pradžią skelbs ir į parodos „Mados sistema“ atidarymą kvies visą savaitgalį „Kultūros fabrike“ vyksiantis Baltijos šalių mados festivali IKRA MADA. Be to, visą vakarą pirmojo aukšto seminarų erdvėje veiks festivalio „SHOPROOM“, kuriame bus galima pamatyti ir įsigyti Lietuvos bei užsienio mados dizainerių kūrinių. 

Savo ruožtu šiuolaikinio scenos meno mėgėjai 19 val. laukiami daugiafunkcėje salė, kurioje šeimininkaus gausios uostamiesčio teatralų pajėgos. Jiems teko bene pirmasis „gamybinis“ išbandymas: Klaipėdos jaunimo teatras, šiuolaikinio šokio teatras „Padi Dapi Fish“, „Laisvasis teatras“ bei violončelininkų duetas „T&K Duo“ kūrybinio inkubatoriaus atidarymo proga susibūrė į bene gausiausią ir įvairiausią Vakarų Lietuvos teatrą bei publikai parengė jungtinį spektaklių bei muzikos koliažą – glaustą, įtaigų ir turiningą. Šis kūrybinis klaipėdiečių sprogimas taps puikia įžanga į svečių pasirodymus.

 19.30 val. palėpės salėje klaipėdiečių laukia susitikimas su Kauno šokio teatru „Aura“. Sveikindama klaipėdiečius išskirtinio įvykio proga, jo trupė primins savo performanso „Užslėpto praregimumas“, sukurto bendradarbiaujant su žinoma tekstilės menininke Almyra Weigel, fragmentus. Tai – ne pirmoji „Auros“ vadovės Birutės Letukaitės ir A. Weigel kolaboracija. Anot kūrėjų, pasirodymas suteikia galimybę ne tik atpažinti save pačius – pasiklydusius informacijos sraute ir atkakliai ieškančius tiesos, bet ir pamatyti spektaklio gimimo procesą.

„Freaks On Floor“

„Freaks On Floor“

20 val., apžiūrėję jau bemaž visas „Kultūros fabriko“ kerteles, „Pirmosios pamainos“ dalyviai vėl bursis daugiafunkcėje salėje. Šiuosyk ji bus modifikuota į šokių aikštelę su roko koncerto scena – čia pasirodys vilniečių grupė „Freaks on Floor“. 

„Funk“, „grunge“ ir hardroką savo muzikoje jungiantys, du be įrašų kompanijų pagalbos išleistus albumus „Freaky Wonder“ (2010 m.) ir „Hello Girls!“ (2011 m.) diskografijoje turintys „Freaks On Floor“ Lietuvoje jau nebeturi ko įrodinėti. Per penkerius metus laimėję viską, ką įmanoma, pradedant progresyvaus jaunimo žurnalo „Pravda“ Naujokų prizu, baigiant geriausios šalies roko grupės titulu dvejus metus iš eilės „M.A.M.A.“ apdovanojimuose, dabar vaikinai dairosi į Vakarus ir į Šiaurę. Ką čia bepridursi? 

Šiuo metu „Freaks On Floor“ sudaro nuo pat grupės įkūrimo joje buvę nariai Justinas Jarutis (vokalistas ir gitaristas) ir Rokas Beliukevičius (būgnininkas) bei neseniai į grupę sugrįžęs bosistas Julius Valančauskas. Iš viso „Freaks On Floor“ pasirodymų sąskaitoje – per 250 koncertų, pasirodymai visuose pagrindiniuose šalies klubuose ir festivaliuose. Šiuo metu grupė ruošiasi leisti naują albumą. 

Visi „Pirmosios pamainos“ renginiai – nemokami. 

Daugiau informacijos ir tolesnių „Kultūros fabriko“ renginių programa – interneto svetainėje www.kulturosfabrikas.lt.

Leave a Reply