Klaipėda turi naują Kultūros skyriaus vadovą

Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius po pusmečio pertraukos pagaliau turi naują vadovą. Ja tapo Eglė Deltuvaitė – prigimtinė klaipėdietė, iki šiol dirbusi Lietuvos kultūros instituto ES programos „Kūrybiška Europa” biure.

Egle_Deltuvaite_Arturo_Valiaugos_nuotr

Eglė Deltuvaitė. Arturo Valiaugos nuotr.

Klaipėdos kultūros skyrius be vadovo gyveno beveik pusę metų – nuo tada, kai buvęs vedėjas Narūnas Lendraitis šias pareigas iškeitė į Neringos vicemero postą. Skyriui laikinai vadovavo Švietimo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Rugpjūčio pradžioje paskelbus konkursą į Kultūros skyriaus vadovo pareigas, norą jame dalyvauti išreiškė keturi kandidatai. Rugsėjo 14 dieną paaiškėjo konkurso nugalėtoja – iš Klaipėdos kilusi, iki šiol Lietuvos kultūros instituto ES programos „Kūrybiška Europa” biuro Lietuvoje vadovės pareigas ėjusi Eglė Deltuvaitė.

Paprašyta pakomentuoti, kokią mato Klaipėdos kultūros situaciją, jos stipriąsias ir silpnąsias puses, kokių tikisi iššūkių, naujoji Kultūros skyriaus vadovė buvo atvira: „Esu klaipėdietė, dirbusi kultūros srityje Vilniuje ir Europoje daugiau nei dešimt metų, tad kultūros situaciją Klaipėdoje dažniau stebėjau per atstumą, bet periodiškai grįždama. Niekada nesijaučiau pernelyg atitolusi. Kita vertus, šią akimirką man kalbėti apie stipriausias ar silpniausias vietas, manau, būtų neetiška ir neprofesionalu. Dabar galiu pasakyti tiek, kad, lyginant su kitų miestų kultūros bendruomenėmis, klaipėdiečiai mane visada džiugino adekvačiu ir sveikai kritišku požiūriu į save. Manau, kad tai išskirtinė ir labai stipri savybė.

Tačiau norėčiau duoti laiko sau ir paprašyti jo iš Jūsų visų, kad galėčiau išsakyti patirtimi mieste ir argumentais pasvertą nuomonę bei siūlymus. O iššūkių, kaip ir kiekviename darbe, laukiu tokių, kurie vestų prie pozityvių ir demokratiškai priimtų pokyčių. Tikiuosi, kad turėsiu galimybių ir įrankių prisidėti prie tokios miesto ateities, kuria galėtų džiaugtis kuo didesnė dalis klaipėdiečių”, – sakė Eglė Deltuvaitė.

„Kultūrpolio” informacija

Leave a Reply