Panevėžio J. Miltinio teatras laukia jaunųjų režisierių

Šių metų vasarą Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras planuoja vykdyti projektą, kurio metu kviečia jaunus režisierius statyti spektaklius. Per dvi savaites penki režisieriai turėtų pastatyti po būsimo spektaklio eskizą.

Klaipėdos Apeirono teatro spektaklio „Fliuchšteino moterys“ akimirka

Klaipėdos Apeirono teatro spektaklio „Fliuchšteino moterys“ akimirka

Po peržiūrų kompetetinga meno taryba, sudaryta iš gerai žinomų režisierių, atrinks du arba tris spektaklius, kuriems bus skiriamas tolesnis spektaklio finansavimas, o režisieriai bus pakviesti  statyti spektaklius Panevėžio Juozo Miltinio teatre. Pastatyti spektakliai bus  įtraukti į teatro repertuarą.  Projekto pradžia planuojama birželio 16 dieną, o atrinktų spektaklių premjeros laukiamos rudenį. Teatras suteiks patalpas repeticijoms bei mažąją salę spektaklių rodymui.

Taip pat kviesime patyrusius teatro režisierius bei aktorius, kurie vadovautų jaunųjų teatro specialistų dirbtuvėms, skaitytų paskaitas bei konsultuotų.

Režisieriai yra laisvi rinktis medžiagą, kurią nori statyti. Sąlyga –  medžiaga turėtų būti aktuali, šiuolaikiška ir įdomi. Į projektą taip pat sieksime įtraukti ir jaunus aktorius.  Projekto dalyviams suteikiamas apgyvendinimas.

Pasak šią idėją pasiūliusio Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Romualdo Vikšraičio, tai puiki galimybė jauniems aktoriams bei režisieriams pradėti savo kūrybinį kelią profesionaliame teatre. Dalinį finansavimą planuojama gauti iš Kultūros rėmimo fondo ir privačių rėmėjų.

Ieškome jaunų režisierių norinčių dalyvauti projekte.

Projekto vadovė – Sandra Latanauskaitė. Teirautis tel. +37060260905, el. paštas latanauska@gmail.com.

Leave a Reply