Palanga toliau renka Kurhauzo meno kolekciją

Kurorto simbolio – Kurhauzo – meno kolekcija pradėta rinkti pernai, Palangos miesto kultūros centro bei savivaldybės iniciatyva. Rugsėjo 26–ąją dailininkai vėl suvažiuos į plenerą „Lokacija: Kurhauzas”, kurio metu bus išrinktas trečiasis šios kolekcijos kūrinys.

Šiemet į rudenėjančią Palangą susirinks tapytojai ne tik iš Lietuvos: pasak renginio kuratoriaus A. Miežio, „pirmą kartą į šį plenerą atvyksta dvi įdomios menininkės iš užsienio: Rusudan Khizanishvili (Gruzija) ir Aljona Shapovalova (Rusija)”. „Dar nesu su jomis asmeniškai susipažinęs, menininkės pačios sužinojo apie renginį ir išreiškė norą sudalyvauti. Viename gegužės mėnesį Palangoje vykusiame plenere, kuriame buvo menininkų iš Tbilisio, visiems papasakojau apie būsimą „Lokacija: Kurhauzas” renginį. Labai geri buvo gruzinų įspūdžiai bei atsiliepimai apie Lietuvą, Palangą, lietuvių vaišingumą… Jie matyt ir paskleidė informaciją apie plenerą. O svečių atvykimas – tam tikras kokybės ženklas”, – pasakoja kuratorius.

Miglė Kosinskaitė, Audrius Gražys, Martynas Gaubas, Inesa Dudėnaitė, Aljona Shapovalova, Rusudan Khizanishvili, Andrius Miežis ir Paulius Arlauskas kurs Birutės parko apsuptyje. „M. Gaubas dar ir skulptorius, gana ironiškas, šiuolaikiškas bei įdomus menininkas. A. Gražys – gerai žinomas grandas, vyriausias mūsų kompanijoje. Visi savaip įdomūs. Stengiuos suburti kuo skirtingesnius dalyvius – taip įdomiau”, – teigia A. Miežis. Nuo rugsėjo 26–osios iki spalio 5–osios tapytojai apsistos šią iniciatyvą palaikančiame viešbutyje „Gabija”.

Anot kuratoriaus, „plenero tema – PGB: Palanga, Gabija, Birutė. Moters tema, gana plati ir įvairiai rutuliojama”. Spalio 4–ąją „Lokacija: Kurhauzas” pasieks kulminaciją – visi darbai bus eksponuojami parodų paviljone „Kupeta”, o vienas iš jų tradiciškai papildys Kurhauzo meno kolekciją. Pernai pačių tapytojų bendru sprendimu į šią kolekciją atrinktas M. Kosinskaitės diptikas, vaizduojantis grafų Felikso ir Antaninos Tiškevičių portretus.

Ilgametį įdirbį turintį plenerą, rengiamą įvairiose Vakarų Lietuvos vietose nuo 2006–ųjų, remia Palangos miesto kultūros centras, viešbutis „Gabija” bei verslo konsultacijų bendrovė „Iconus”.

Leave a Reply