Orkestro dirigentų ieškojo ir prekybos centre

Praėjusį savaitgalį pajūrio gyventojai bei poilsiautojai turėjo unikalią galimybę akimirkai tapti profesionalaus orkestro dirigentais. Interaktyvią akciją „Diriguok mums“ Nidos ir Klaipėdos viešosiose erdvėse surengė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. 

Akcija „Diriguok mums“. Organizatorių nuotr.

Akcija „Diriguok mums“. Organizatorių nuotr.

Pasak organizatorių, toks eksperimentas Lietuvoje pirmasis. „Teatras aktyviai ieško dirigentų. Kas žino, galbūt neatrasti talentai visai šalia mūsų. Štai ir mėginam jų ieškoti rengdami dirigentų atrankas tiesiog gatvėje ar prekybos centre“, – šypsodamasi apie akciją pasakojo uostamiesčio Muzikinio teatro vadovo pavaduotoja Edita Lubickaitė.  

Šeštadienio pavakarę akcija „Diriguok mums“ vyko centrinėje Nidos aikštėje, sekmadienį – Klaipėdoje, prekybos centre „Akropolis“.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro styginių grupė dirigentų paieškai buvo paruošusi žinomas W. A. Mozarto bei J. Strausso kūrinių ištraukas. Nidoje ir Klaipėdoje stoti prie dirigento pulto panoro daugiau kaip dvi dešimtys vaikų, paauglių ir brandaus amžiaus žmonių. Tarp akcijos dalyvių atsirado ir norinčių padainuoti orkestrui pritariant. 

„Labai malonu matyti ir jausti, jog orkestras iš tiesų į tave reaguoja. Mėgstu klasikinę muziką, dažnai jos klausausi, todėl ir šioje akcijoje sudalyvauti buvo įdomu. Atvykau čia specialiai, nesu atsitiktinis praeivis“, – sakė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleivis Gilbertas Umbražūnas. Penkiolikmetis vaikinas kelis metus iš eilės yra tapęs mokslo ir žinių viktorinos „Tūkstantmečio vaikai“ nugalėtoju. 

„Akcija nustebino, tokių dalykų prekybos centre kasdien nepamatysi. Man labai patinka klasikinė muzika, todėl ilgai nedvejojau, – prisipažino Roberta Balčiūtė, uostamiesčio jaunimo grupės „Nervas“ narė. – Jausmas stovint prieš orkestrą nepakartojamas: tai ir atsakomybė, ir kartu didelis malonumas.“ 

Pasak „Diriguok mums“ organizatorės E. Lubickaitės, nors pasaulyje tokios akcijos tikrai ne naujiena, Lietuvoje jos vis dar stebina ir žavi. „Norėjome ne tik padovanoti praeiviams pramogą, netikėtumą, bet atlikti ir švietėjišką misiją. Juk daugelis nė nesusimąsto, kaip atlikėjas jaučiasi scenoje, kad be savo profesinės meistrystės demonstravimo privalo išmanyti psichologinių barjerų niuansus, kūrybinės energetikos subtilybes“, – tikino pašnekovė. 

Nemokama interaktyvi akcija „Diriguok mums“ – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamo vasaros festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ dalis. Visą rugpjūtį Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje ir Juodkrantėje vykusį festivalį rugpjūčio 22 ir 23 dienomis vainikuos I. Kalmano operetės „Misteris X“ premjera. 

Leave a Reply