Naujojoje Klaipėdos galerijoje atidarytos dvi parodos

Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) savo kūrybą pristato du Kauno menininkai: grafikė Gražvyda Andrijauskaitė ir skulptorius Donatas Dovidavičius. Parodos veiks iki rugpjūčio 3 d.

G. Andrijauskaitės paroda „IŠ ARTI“ (mišriosios technikos) susideda iš dviejų dalių. Ekspozicijoje autorė rodo klasikinėmis giliaspaudės grafikos technikomis sukurtus darbus ir šalia eksponuoja išdidinto mastelio kūrinius, atliktus pasitelkus skaitmeninės sublimacinės spaudos būdą ant audinio. Klasikinės grafikos technikomis (ofortas, akvatinta) atlikti darbai – nedidelio formato, bet talpinantys daug (ne)paslėptų detalių, kurių, dėl jų smulkumo, dažnas žiūrovas iškart nepamato.

Autorė kelia klausimą, kaip keičiasi kūrinys pasikeitus jo masteliui, kitaip prisilietus prie jo: siuvinėjant, tapant, perdirbant jau sukurtą kūrinį. Šiuolaikinių technologijų dėka G. Andrijauskaitė žaidžia su jau sukurtais savo personažais, tokiu būdu išryškindama grafikos miniatiūrose pasislėpusias istorijas. Autorė kviečia parodos lankytojus atrasti, pastebėti ir apgalvoti, kaip kinta tas pats kūrinys.

D. Dovidavičiaus kompozicijoje „NEMELAVO“ (bronza, ąžuolas) analizuojama amžinai aktuali ir laikui nepavaldi tema – Tiesa ir Melas. Kūrinys kviečia mąstyti, kada tiesa yra tiesa, o kada ji virsta melu ir atvirkščiai, melas tampa tiesa. Kaip kinta melo ir tiesos faktas gaunant informaciją iš skirtingų šaltinių, būnant skirtingose situacijose ir matant skirtingas tiesas.

Vizualinė objekto išraiška – labai aiški nuoroda į temą: Pinokis – puikiai nuskaitomas žiūrovui ir atpažinus savo ilga nosimi personažas – akimirksniu nukreipia į melo temą. Jis netašytas, grubus, naivus ir visiškai „medinis“, nors net ne medinis… Pinokis viršūnėse smaigalių – asociatyvių didžiųjų įkoptų kalnų, virtusių nosimis. Melo ar tiesos nosimis?

Gražvyda Andrijauskaitė gimė 1980 m. Kaune. Grafiką studijavo Vilniaus dailės akademijoje, 2005 m. įgijo menų magistro laipsnį. Nuo 2013 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 2001 m. Menininkės darbai eksponuoti Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Lenkijoje, JAV ir kt.

Donatas Dovidavičius gimė 1979 m. Kaune. 2006 m. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete įgijo menų magistro laipsnį (skulptūros specialybė). Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Parodose dalyvauja nuo 2004 m. Kuria skulptūros srityje, aktyviai dalyvauja įvairių Lietuvos miestų rengiamuose paminklų, skulptūrų, meninių akcentų konkursuose ir laimi prizines vietas bei paskatinamąsias premijas.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply