Naujas vasaros planas uostamiesčio paaugliams – stovykla „Procesas“

Liepos mėnesį Klaipėdoje pirmą kartą vyks kūrybinė dienos stovykla „Procesas“, skirta paaugliams ir jaunimui. Po sudėtingų nuotolinio mokymosi mėnesių 14-18 metų jaunuoliai kviečiami gyvai įsitraukti į kūrybinius įvairių menų procesus bei praleisti aktyvią ir dinamišką savaitę kartu su bendraminčiais. Šiemet stovyklą paaugliams pirmą kartą organizuojantis Klaipėdos jaunimo teatras (KJT) dalyviams žada naujas patirtis, o klaipėdiečiams – dar vieną netikėtą kultūrinę erdvę.

Asociatyvi Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Dvi skirtingos „Proceso“ pamainos

Stovykla „Procesas“ vyks liepos viduryje, organizuojamos dvi skirtingos pamainos – liepos 12–17 d. vizualiųjų menų pamaina, liepos 19–24 d. scenos menų pamaina. Viena iš stovyklos organizatorių KJT aktorė Justina Burakaitė sako, kad idėja sukurti dvi skirtingas pamainas kilo siekiant stovyklautojams suteikti artimesnę pažinti su įvairiomis kūrybos formomis.

„Kai pradėjome galvoti apie stovyklą paaugliams, gimė daug idėjų, su kokiomis menų sritimis norėtume supažindinti dalyvius. Kiekviena meno šaka yra skirtingai įdomi ir ugdo vis kitas savybes, todėl nusprendėme atskirti vizualiąją dalį nuo scenos menų ir per šešias dienas pateikti dalyviams koncentruotą kūrybos porciją. Nors šios dvi pamainos viena nuo kitos skirsis savo dėstomais dalykais, tačiau bendros jungtys išliks – tai stovyklautojų bendravimas, susipažinimas su naujais draugais ir komandinis darbas – šie dalykai mūsų veikloje labai svarbūs“, – apie „Proceso“ pamainas pasakojo stovyklos vadovė J. Burakaitė.

Kartu su Justina pagrindiniais stovyklos vadovais dirbs ir šešias dienas su jaunuoliais praleis Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai Ieva Pakštytė, Donatas Stakėnas ir Evelina Šimelionė, turintys didžiulę edukacinės veiklos su vaikais ir jaunimu patirtį.

Vizualioji pamaina: fotografija, dizainas ir instaliacijos

Pirmąją stovyklos savaitę dalyviai turės galimybę iš arti susipažinti su trimis vizualiųjų menų formomis – fotografija, drabužių dizainu ir instaliacijos menu. Gilintis į šias kūrybos formas jaunuoliams padės kiekvienos srities profesionalas.

Teorines ir kūrybines fotografijos dirbtuves dalyviams ves koncertų, spektaklių ir įvairių renginių fotografas Domas Rimeika. „Proceso“ dalyvius su drabužių dizainu supažindins kostiumų dailininkė ir dizainerė Erika Jankauskaitė, su kurios kurtais kostiumais scenoje vaidina ne vieno Klaipėdos teatro aktoriai. Instaliacijos meną paaugliams pristatys scenografė iš Vilniaus Rūta Venskutė, dirbanti ne tik scenoje, bet ir tarptautinių projektų filmavimo aikštelėse.

Asociatyvi Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Scenos menų rinkinys: vaidyba, šokis ir muzikinės improvizacijos

Scenos menų pamainos pagrindą sudarys teatro, šokio ir muzikos dirbtuvės. Teatro lektoriumi stovykloje pakviestas būti režisierius, teatro trupės „Teatronas“ idėjinis lyderis Gildas Aleksa,  aktyviai užsiimantis ir teatro pedagogikos veikla.

Šokio dirbtuves „Proceso“ dalyviams ves Šeiko šokio teatro šokėja Inga Kuznecova, kurianti šiuolaikinio šokio spektaklius bei atliekanti vaidmenis juose. Muzikos sritį dalyviams pristatys aktorė, muzikinės grupės „Graži ir ta galinga“ narė Asta Zacharovaitė, dirbanti ir „Raudonų nosių“ gydytojų klounų komandoje, todėl „Proceso“ muzikos dirbtuvės bus paremtos nuotaikinga improvizacija.

Tiek vizualiąją, tiek scenos menų programą papildys bendravimo, grupinės kūrybos užsiėmimai, smagus laisvalaikis, filmų peržiūros, veiklos gryname ore.

Išskirtinė erdvė visiškai dalyvių fantazijai

Įvairias veiklas Klaipėdos kultūros fabrike vykdantis Klaipėdos jaunimo teatras šį kartą stovyklą įkurs netikėtoje erdvėje Klaipėdos centre. Vytauto gatvėje esantis šiuo momentu nenaudojamas pastatas buvo išnuomotas su „Turto banko“ pagalba ir jau netrukus jame dvi savaites veiks kurti besimokantis jaunimas.

Stovyklos „Procesas“ projekto vadovė, KJT aktorė Ieva Pakštytė sako, kad veikla centrinėje miesto dalyje svarbi ne tik praktiškai, bet ir idėjiškai.

„Aplink pagrindinę miesto arteriją – Herkaus Manto gatvę – pilna tuščių patalpų, kuriose jau mėginome kurti spektaklius, o dabar atėjo eilė ir edukacinei veiklai. Tikiu, kad net ir tokia trumpalaikė veikla kaip vasaros stovykla gali pakviesti klaipėdiečius iš naujo atrasti savo miesto erdves, o paauglius paskatinti tapti aktyviais centrinės miesto dalies ir joje esančių kultūros įstaigų lankytojais“, – apie idėją įkurti stovyklą nenaudojamame pastate pasakojo I. Pakštytė.

Asociatyvi Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Stovyklautojų kūrybos pristatymai: paroda ir pasirodymas

Stovyklos pavadinimas sufleruoja, kad svarbiausia šiose veiklose bus ne rezultatas, o procesas. Vis dėlto abiejų stovyklos savaičių šeštadieniais dalyvių artimieji ir draugai bus pakviesti į kūrybos pristatymus. Projekto organizatoriai sako, kad pirmą kartą vykdant stovyklą galima tik spėlioti, ką jos metu pavyks sukurti, tačiau vizualiųjų menų pamainą planuojama pabaigti darbų paroda, o scenos menų pamainą – tarpdisciplininiu pasirodymu.

Pasak Ievos Pakštytės, kūrybinė stovyklos komanda nekantrauja pradėti veiklą ir susitikti su joje dalyvausiančiais paaugliais ir jaunimu.

„Paauglystė – ypač svarbus laikas, kai formuojasi žmogaus kultūriniai įpročiai: muzikos pomėgiai, malonumas skaityti, įprotis ieškoti ir rasti sau patrauklius renginius. Norėjome sukurti stovyklą, kurioje jaunas žmogus, jau šiek tiek suvokdamas, kas jam įdomu, galėtų gilintis, bandyti, eksperimentuoti ir visa tai daryti draugiškoje ir kūrybiškoje aplinkoje. Su nekantrumu laukiame pirmosios „Proceso“ stovyklos ir tikimės, kad tai bus nauja ir įkvepianti patirtis ne tik mums, jos organizatoriams, bet ir stovyklausiantiems dalyviams“, – mintimis apie artėjančią stovyklą dalinosi „Proceso“ projekto vadovė.

Kūrybinė dienos stovykla „Procesas“ organizuojama Klaipėdos jaunimo teatro ir iš dalies finansuojama Klaipėdos miesto savivaldybės. Daugiau informacijos apie stovyklos veiklą ir sąlygas galite rasti kjt.lt, telefonu +370 66 369 777  arba el. paštu: procesas@kjt.lt.

Klaipėdos jaunimo teatro informacija

Leave a Reply