Muziejus ruošiasi Baltijos kelio 30-mečiui

1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, nulėmusio Baltijos šalių nepriklausomybės praradimą, metines, apie 2–2,5 mln. žmonių grandinė nusitiesė nuo Vilniaus, Rygos iki Talino.

A_Staneviciaus_nuotr_Klaipedieciai_Baltijos_kelyje

Klaipėdiečiai Baltijos kelyje. Antano Stanevičiaus nuotr.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami jas nuo Sovietų Sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais. Baltijos kelias parodė, kad nepriklausomybės siekia ne tik tautiniai judėjimai – Sąjūdis, Liaudies frontai, bet visos minėtos tautos ir jos pasirinko ne prievartinį, o teisinį parlamentinį išsivadavimo kelią. Spėjama, kad Baltijos kelyje stovėjo apie 1 mln. žmonių iš Lietuvos, tarp jų – ir klaipėdiečiai.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, norėdamas paminėti šio reikšmingo įvykio 30-metį, rengia kilnojamą parodą „Klaipėdiečiai Baltijos kelyje”. Ta proga išskirtinėje vienybės akcijoje dalyvavusieji uostamiesčio gyventojai kviečiami prisidėti prie jos kūrimo pasidalinant savo turimomis šių įsimintinų akimirkų fotografijomis. Muziejininkai mielai priimtų tiek nuskanuotas nuotraukas (nurodyti autorių bei kas užfiksuota), tiek galėtų patys tai padaryti. Parodos atidarymas numatomas 2019 m. rugpjūčio 23 d. prie paminklo „Arka”.

Nuotraukas galima siųsti el. p.: istorikai@mlimuziejus.lt arba susisiekti telefonu (8 46) 21 95 82 (kontaktinis asmuo – muziejininkas istorikas Saulius Karalius).

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus informacija

Leave a Reply