LATGA kviečia į seminarą apie kūrybos projektų finansavimą

Kaip ir kiekvieną rudenį Asociacija LATGA pakvies tiek savo narius, tiek jų kūrybos sklaida užsiimančias organizacijas dalyvauti finansavimo konkursuose. Pernai Asociacija LATGA skyrė dalinį finansavimą beveik 220 projektų, iš viso išdalinta apie 450 tūkst. Eur. Prieš pradėdama finansavimo konkursus, 2022 m. rugpjūčio 29 d. asociacija kviečia į seminarą apie kūrybos ir jos sklaidos projektų finansavimą.

Leonardo Borotinsko nuotr.
Leonardo Borotinsko nuotr.

Pirmasis konkursas, kuriame dalyvauti ir pretenduoti į Kūrybinės veiklos fondo lėšas gali ne tik LATGA nariai, bet ir juridiniai asmenys (leidybos, renginių organizavimo kompanijos ir pan.), prasidės rugsėjo 1 dieną. Paraiškas elektroninėje paraiškų pildymo sistemoje bus galima pildyti iki rugsėjo 30 d. Kitas konkursas prasidės lapkričio 1-ąją ir tęsis iki lapkričio 30 d. Jam teikti paraiškas gali tik LATGA nariai-muzikos autoriai, sutikę su 6 proc. atskaitymais nuo autorinio atlyginimo.

Daugiau informacijos apie šių fondų tvarką, finansavimo šaltinius, elektroninių paraiškų pildymo procedūras, pateiktų projektų vertinimo sistemą ir kriterijus bus galima sužinoti per seminarą „Projektų finansavimas iš LATGA fondų“, kuris vyks rugpjūčio 29 d. 13 val. Asociacijos LATGA salėje Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 4B. Negalintieji dalyvauti seminare rūpimus klausimus gali užduoti iš anksto el. paštu: visuomene@latga.lt. Seminaras nemokamas, registracija nereikalinga. Renginys bus filmuojamas ir vėliau jo vaizdo įrašas bus patalpintas LATGA „YouTube“ paskyroje.

„Labai džiaugiamės, kad pastaruoju metu mūsų finansavimo konkursai įgavo itin didelį pagreitį – paraiškų labai padaugėjo, kartu pagerėjo ir jų kokybė. Dėl šių priežasčių į pagalbą vertinti projektų ėmėme kviesti ekspertus. Vis dėlto galutinį žodį dėl finansavimo skyrimo taria mūsų Taryba, kurią sudaro įvairių meno sričių autoriai“, sako fondų veiklą kuruojanti LATGA direktorės asistentė Auksė Špokauskaitė.

Pasak jos, pernai Kūrybinės veiklos fondo konkursui buvo atsiųsta net 416 paraiškų, finansavimą gavo 150 projektų. Muzikos autorių fondo konkurse dalyvavo 172 projektai, finansavimą gavo 68.

„LATGA finansavimą gali gauti tiek jau pripažinti, tiek pradedantys autoriai. Pavyzdžiui, pernai LATGA taryba skyrė finansavimą Dominyko Digimo, Jono Jurkūno, Konstantino Kiverio-Lilo, Ericos Jennings, Ievos Narkutės, Evgenyos Redko, Andriaus Kulikausko, „Solo ansamblio“, „Kabloonak“, „Sheep Effect“, „Abudu“, „Žalvarinio“, „ba“, „jauti“ ir daugybės kitų kompozitorių, dainų autorių bei grupių albumų leidybai, vaizdo klipų kūrimui ar koncertų organizavimui. Taip pat finansavimą savo parodoms organizuoti gavo menininkai Romualdas Požerskis, Dalia Mikonytė, Živilė Minkutė ir kt. Piniginių lėšų savo projektams gauna ir organizacijos, kurios užsiima mūsų autorių kūrybos sklaida. Pavyzdžiui, pernai dalinis finansavimas buvo skirtas Tarptautiniam Šoblės kino ir Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivaliams, „Poezijos pavasariui“, Kauno miesto kameriniam teatrui, OKT / Vilniaus miesto teatrui ir daugybei kitų organizacijų“, – pasakojo A. Špokauskaitė.

Apie LATGA

Asociacija LATGA yra ne pelno siekianti nevalstybinė organizacija, kolektyviai administruojanti įvairių sričių autorių (muzikos, literatūros, audiovizualinių, vizualiųjų ir dramos) teisių turėtojų teises, renkanti ir paskirstanti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą. Taip pat ši organizacija koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams, finansuoja meno ir kultūros projektus, edukuoja visuomenę autorių teisių srityje. Šiuo metu asociacija vienija beveik 6000 Lietuvos autorių ir bendradarbiavimo sutarčių su užsienio bendrijomis pagrindu atstovauja milijonams autorių visame pasaulyje.

  LATGA informacija

Leave a Reply