Kolektyvinis vaikščiojimas po Klaipėdą su menininke Gemma Hansson Carbone

2023 m. liepos 1 d. 18.30 val. Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centras (KKKC) kviečia ateiti į Parodų rūmų vestibiulį (Didžioji vandens g. 2). Siūlome dalyvauti kolektyviniame pasivaikščiojime po Klaipėdą su KKKC šiuo metu reziduojančia menininke iš Švedijos Gemma Hansson Carbone. Renginys yra nemokamas, tačiau privaloma el. registracija: https://shorturl.at/yFSW6.

„Die Like A Country“ (liet. „Mirti kaip šaliai“) – intymus bei įtraukiantis kolektyvinis pasivaikščiojimas istoriniais ir geografiniais Klaipėdos miesto kraštovaizdžiais. Šis meninis tyrimas yra paremtas judėjimu tarp tam tikrų materijų: išorės ir vidaus; intymumo ir politikos; kito ir savęs; balso ir peizažo; laiko ir erdvės. G. H. Carbone auditorijai siūlo kolektyvinį žmogaus ir teritorijos, kurioje jis / ji gyvena, santykio tyrinėjimą. Unikalų meninį tyrinėjimą, kuriant tai, ką vadiname „nematoma architektūra“ sudaryta iš žodžių, veiksmų, perspektyvų, žvilgsnių. Tikimasi, kad šioje „nematomoje architektūroje“ bus galima patirti ir „Angelus Novus“ (liet. „Istorijos angelas“) apraišką. Tarytum „leonardišką“ apreiškimą, kuris mus nustebina pačioje netikėčiausioje vietoje: gatvėje, take ant kalno, priešais muziejų ar parduotuvę, aikštės pakraštyje ar greitkelio pradžioje, ar net virtuvėje, gal stovėjimo aikštelėje. „Angelus Novus“ yra čia tam, kad papasakotų „mirštančios šalies istoriją“, o mums patiems tereikės tik sekti prisiminimų, pėdsakų, pranašysčių, vizijų ir griuvėsių taku.

Apie menininkę

G. H. Carbone – Švedijos ir Italijos menininkė bei režisierė. Ji Geteborge (Švedija) yra įkūrusi tarpdisciplininę menininkų platformą „Naprawski“. G. H. Carbone pati dalyvauja, arba yra bendraautorė, įvairiuose tarptautiniuose meno projektuose. Pastarieji meno projektai taip pat praturtina ir atveria naujas – jos pačios kuriamo meno praktikos ir tyrimų, perspektyvas. Menininkė šiuo metu gyvena ir dirba net keliuose miestuose: Švedijoje, Italijoje, Graikijoje.

Gemma Hansson Carbone asmen. archyv. nuotr.
Gemma Hansson Carbone asmen. archyv. nuotr.


KKKC informacija

Leave a Reply