Klaipėdos „Kultūros fabrike“ prasidėjo „Jauno teatro dienos“

Trylika spektaklių, uostamiesčio, Vilniaus ir Kauno teatralų pajėgos, penki profesionalūs teatro kritikai ir stiprus naujų įspūdžių gūsis pajūrio publikai – visa tai sujungs ketvirtadienį prasidėjęs festivalis „Jauno teatro dienos”. Renginys šiemet pirmąsyk matuojasi Klaipėdos „Kultūros fabriko” erdves.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

Spektakliai taipogi vyks Klaipėdos universiteto Menų fakulteto mokomajame bei Apeirono teatruose. Festivalio atidarymo atmosfera „Kultūros fabriko” publikai suteikė galimybę įsitikinti, jog šiuolaikinių scenos menų ir naujųjų kūrybinių verslų inkubatorius – atviras ir svetingas, o menininkai čia jaučiasi laisvai bei yra laimingi turėdami progą susidraugauti su savo būsimų namų dvasia. „Dėkojame už erdvę, kuri išties reikalinga miestui!”, – sakė jaunieji aktoriai, nekantraudami įjungti aukščiausią festivalio pavarą.

Į oficialias įkurtuves „Kultūros fabrikas” turėtų pakviesti rugsėjo pabaigoje. Festivalio iniciatoriai ir organizatoriai – Klaipėdos jaunimo teatras, vadovaujamas režisieriaus Valentino Masalskio, – akcentavo, jog vienas iš tikslų, išsikeltų šiemet, buvo pradėti prisijaukinti „Kultūros fabriko” sienas, pratinti publiką įsidėmėti naują kultūrinį maršrutą.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

Panašu, kad ši užduotis nesukels didesnių rūpesčių – tai, kad „Kultūros fabrikas” jau neblogai žinomas, liudija ir faktas, jog atidarymo dalyviams teko pasispausti. Tikėtina, kad vakarais vyksiantys spektakliai visuose festivalio „taškuose” sutrauks dar didesnę auditoriją.

„Kultūros fabrike” ketvirtadienio vakarą festivalis „Jauno teatro dienos” pakvies į Karolinos Žernytės režisuotą interaktyvų teatrinį veiksmą „Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams” bei Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį „Sudie, idiotai!”. Penktadienį „Kultūros fabrike” laukiama dviejų teatrinių invazijų. Publika išvys žinomos menininkės Loros Juodkaitės šokio teatro mono spektaklį „Atmintis”, susipažins su Šv. Mato gimnazijos teatro studija „Kubas”.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

„Ši erdvė – nuostabi, tačiau dar reikia įpūsti jai dvasią. Svarbu pradėti nuo teisingo tono. Jei pateiksime žinutę, kad tai vieta, skirta prasmingo, brandaus meno paieškoms – tikiu, kad taip ateityje ir bus”, – kalbėjo V. Masalskis.

Režisierius atkreipė dėmesį, kad ir festivalio „Jauno teatro dienos” organizatoriai, ir pats „Kultūros fabrikas” turi tam tikrų panašumų ieškant būdų, kaip sujungti meną ir galimybę iš jo pragyventi, inovatyvias idėjas ir naudą, kurią gauna visi: „Joks repertuarinis teatras pats savęs negali išlaikyti, reikalingas sponsoriavimas. Vis dėlto labai svarbu netapti erkėmis ant kažkieno kūno. Turime išmokyti žiūrovą, kad už meną reikia mokėti pinigus. Kalbant apie šį festivalį – jauni žmonės patys rūpinosi reklama, vadyba, svečių viešbučiais, maitinimu… Nebijoti suklysti, būti smalsiems, neužsidariusiems – tai labai svarbu šio festivalio kontekste. Būsimojo „Kultūros fabriko” veiklos rezidentams šie dalykai irgi bus labai reikalingi”.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

„Jauno teatro dienų“ atidarymas. Organizatorių nuotr.

Ateityje Klaipėdos jaunimo teatras inkubatoriuje planuoja išsinuomoti erdvę biurui, ketina išnaudoti ir repeticijų bei spektaklių rodymui skirtas erdves. „Manau, kiekvienam menininkui čia garbė įsikurti ir reziduoti, būti dalimi savotiško branduolio, kuris sukoncentruotas vienoje vietoje, yra reprezentatyvus ir matomas tiek klaipėdiečiams, tiek svečiams iš kitur”, – kalbėjo V. Masalskis.

Parašykite komentarą