Klaipėdos kultūra miestiečių akimis: sociologinis tyrimas apie kultūros vartojimo įpročius

2019 m. vasario 15 d. (penktadienį) 14 val. visus, besidominčius kultūros klausimais ir problemomis, Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Kultūros skyrius kviečia į naujausio tyrimo pristatymą ir diskusiją apie kintančią klaipėdiečių elgseną ir kultūros vartojimo įpročius.

Klaipeda

Klaipėda. Organizatorių archyvo nuotr.

Miesto kultūros sektoriaus vystyma(si)s visada buvo jautrus klausimas Klaipėdoje. Viena vertus, visada norima atliepti kultūrinius miestiečių poreikius, kad būtų atsižvelgta į įvairių socialinių grupių interesus. Kita vertus, kaip parodė prieš dvejus metus atlikta miestiečių apklausa, klaipėdiečiai savo laisvalaikį dažniausiai skiria išvykoms į gamtą ir bendravimui šeimos rate.

2018 m. pabaigoje, praėjus metams po programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017″ įgyvendinimo, uostamiestyje vėl teirautasi klaipėdiečių apie jų kultūros vartojimo įpročius ir poreikius: kaip per paskutinius dvejus metus pasikeitė klaipėdiečių elgsena ir ką jie veikia laisvalaikiu? Kokius kultūros renginius jie mėgsta labiausiai ir kokių pasigenda mieste? Kurių miesto rajonų gyventojus galima pavadinti aktyviais kultūros vartotojais, o kuriuos – sunkiai išjudinamais? Kas, jų nuomone, kuria Klaipėdos kultūrą ir kokie yra miesto kultūrinio gyvenimo simboliai?

Tyrimo rezultatus pristatys ir pakomentuos Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro sociologas dr. Liutauras Kraniauskas.

Renginio vieta: Klaipėdos piliavietės Šiaurinės kurtinos ekspozicijų salė, II aukštas (Priešpilio g. 2, Klaipėda).

Laikas: 2019 m. vasario 15 d. 14.00 val. Renginio trukmė – apie 1,5 val.

Renginio organizatoriai: Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Kultūros skyrius.

Trumpai apie tyrimą: reprezentatyvų sociologinį tyrimą užsakė Klaipėdos m. savivaldybės administracija. 2018 m. pabaigoje apklausą gyventojų namuose atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Eurotela”. Iš viso apklausta 680 respondentų, nuo 16 iki 86 metų amžiaus. Apklausa vyko Klaipėdoje bei gretimai esančiose gyvenvietėse – Slengiuose, Purmaliuose, Jakuose, Karklėje, Ginduliuose, Trušeliuose, kur gyvena nemažai klaipėdiečių.

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus informacija

Leave a Reply