Klaipėdoje rengiama vieša diskusija dėl centrinio pašto pastato ateities

LR Kultūros ministerija ir Klaipėdos centrinio pašto pastato įveiklinimo galimybių studijos rengėjai liepos 20 d. organizuoja viešą diskusiją ir kūrybines dirbtuves dėl tolesnio šio unikalaus pastato likimo.

Vytauto Petriko / Klaipėdos koncertų salės nuotr.
Vytauto Petriko / Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Susitikime kviečiami dalyvauti Klaipėdos kultūriniame lauke veikiančių įstaigų, organizacijų atstovai, akademinės bendruomenės nariai, verslo atstovai, visuomenininkai, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai bei visi, kuriems rūpi šio unikalaus pastato likimas.

„Klaipėdos paštas yra unikalus pastatas, kurio likimas rūpi ne tik uostamiesčiui, bet ir visai Lietuvai. Todėl Klaipėdoje organizuojama vieša diskusija ir kūrybinės dirbtuvės, siekiant įtraukti kuo platesnį ir įvairesnį pastato likimui neabejingų visuomenės grupių ratą ir išsigryninti pastato viziją. Remiantis galimybių studija bus Vyriausybės lygmeniu priimami sprendimai, kurie ir nubrėš aiškų tolesnių veiksmų planą“, – sakė kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.

Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo galimybių studijos rengimo procesą kuruoja viešoji įstaiga „Idėjos miestui“, galimybių studija rengiama pasitelkiant tarpdisciplininę ekspertų komisiją. Šiuo metu intensyviai atliekama kontekstinė situacijos analizė, susitikinėjama su įvairiomis suinteresuotomis grupėmis, palaikomas glaudus bendradarbiavimas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir jai pavaldžiomis įstaigomis, Klaipėdos kultūrinio lauko veikėjais, visuomenininkais, akademikais, verslo atstovais.

Liepos 20 d. 13–15 val. Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos konferencijų salėje (Priešpilio g. 2) rengiamoje diskusijoje bus pristatytos esamos situacijos analizės įžvalgos, aptarti suinteresuotų pusių poreikiai bei lūkesčiai. Dėl galiojančių renginių organizavimo taisyklių ir dalyvių skaičiaus ribojimo būtina registracija. Negalintys atvykti ar fiziškai netelpantys bus kviečiami jungtis į diskusiją nuotoliniu būdu. Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Kultūros ministerijos „Facebook“ paskyroje.

Tą pačią dieną startuos tarpdisciplininės kūrybinės dirbtuvės. Jose architektai, kūrybininkai, menininkai, analitikai, sociologai, filosofai, verslo strategai, kultūros paveldo specialistai, teisininkai ir kiti sričių atstovai generuos idėjas ir kartu formuos galimus pašto pastato įveiklinimo scenarijus. Šias idėjas ekspertų komanda toliau plėtos ir tikrins, modeliuos ir skaičiuos galimas įgyvendinimo alternatyvas.

Klaipėdos gyventojai taip pat kviečiami siūlyti savo idėjas ir įžvalgas, kaip ateityje įsivaizduoja šio unikalaus pastato viziją. Visos idėjos bus perduotos Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo kūrybinių dirbtuvių dalyviams.

Klaipėdos centrinio pašto galimybių studiją planuojama baigti iki rugsėjo.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

Leave a Reply