Klaipėdoje patirtimi keisis tarptautinė kultūros edukatorių komanda

Šiandien, lapkričio 27 d., į darbinį susitikimą Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) renkasi šios bei kitų tarptautiniame projekte „Pažink svetimšalį” dalyvaujančių įstaigų iš Lenkijos ir Rusijos kultūrinės edukacijos specialistės. Viešnios dalysis patirtimi, sukaupta visuomenei pristatant tarptautinį šiuolaikinio meno projektą „Sakmės apie Baltiją” („Telling the Baltic”), kurio paroda Klaipėdoje bus atidaryta gruodį.

Praėjusią vasarą projekte dalyvaujančių kultūros įstaigų atstovai rinkosi aptarti bendro veiksmų plano. KKKC nuotr.

Praėjusią vasarą projekte dalyvaujančių kultūros įstaigų atstovai rinkosi aptarti bendro veiksmų plano. KKKC nuotr.

Rusijos nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriaus Kaliningrade mokslo darbuotoja Zinaida Šeršun, Gdansko šiuolaikinių menų centru „Łaznia” (Lenkija) kuratorė Aleksandra Tatarczuk ir KKKC edukacinius seminarus organizuojanti kultūrinės veiklos vadybininkė Rasma Noreikytė profesinės patirties mainų susitinka nebe pirmą kartą.

Kolegės susipažino projekto „Pažink svetimšalį”, numatančio kultūrinės edukacijos organizavimą bei aktualių jos formų kūrimą, metu. Kultūros, ypač – naujųjų jos formų, populiarinimas bei sklaida aktuali visoms projekte dalyvaujančioms įstaigoms ir miestams. Kaip sudominti publiką šiuolaikiniu menu ir paskatinti jį analizuoti? Nesyk išbandytas, kolegų pasiūlytas arba naujai atrastas priemones specialistai taiko renginiuose, kurie projekto metu keliauja per jų atstovaujamus centrus.

Artimiausias renginys, jau pristatytas Gdanske bei Kaliningrade ir netrukus atvyksiantis į Klaipėdą – tarptautinio projekto „Sakmės apie Baltiją” („Telling the Baltic”), suvienijusio menininkus iš Švedijos, Lenkijos, Danijos, Vokietijos bei Rusijos, paroda. Šiuolaikinio meno projekto ištakos – kolektyvinę sąmonę imituojantis istorijų bankas, sukurtas istorijų rinkėjų iš projekte dalyvaujančių šalių. Istorijos – ne tik Baltijos jūros kaimynystėje gyvenančių ir dirbančių žmonių interviu bei pasakojimai, bet ir garsai, vaizdai, prisiminimai ir dabarties įspūdžiai, kurie tapo įkvėpimo šaltiniu projekte dalyvaujantiems menininkams.

Bendrasis projekto „Pažink svetimšalį” tikslas yra plėtoti šiuolaikinės kultūros mainus ir skatinti tarpusavio supratimą tarp Gdansko (Lenkija), Karaliaučiaus (Kaliningrado, Rusija) ir Klaipėdos (Lietuva) gyventojų. Projekto tikslai apima ir pasienio institucijų tinklo ir profesionalų, dirbančių šiuolaikinio meno ir  kultūros srityje trijuose partnerių miestuose, trišalių mainų palengvinimą ir informacijos apie šiuolaikinį meną, kultūrą ir socialines problemas sklaidą projekto teritorijoje: Rusijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Projektas „Pažink svetimšalį” įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną  programą. Pagrindinis programos, finansuojamos Europos Sąjungos (ES) lėšomis, tikslas – stiprinti Lietuvos, Lenkijos bei Rusijos bendradarbiavimą plėtojant dvišalius ir trišalius santykius. Bendroji „Pažink svetimšalį” projekto vertė – 873 620,59 eurų. Programos įnašas į projektą sudaro 768 786,12 eurų (88%) arba 2 648 468,1 Lt. Partnerių skiriamas finansavimas – 104 834,47 eurų (12%).

Daugiau informacijos apie projektą – nuolat atnaujinamoje jo interneto svetainėje www.closestranger.eu.

Leave a Reply