Klaipėdoje ir vėl suplevėsuos kaligrafijos burės

Šią savaitę menininkų grupė „Žuvies akis” ir AB „Klaipėdos laivų remonto” dukterinė įmonė UAB „Klaipėdos pilies uostas” centrinę miesto arteriją – Danės upę – ir vėl papuoš kaligrafijos kūriniais dekoruotomis burėmis.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

2012 m., minint Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejų, menininkų grupė „Žuvies akis” kartu su UAB „Klaipėdos pilies uostas” įgyvendino unikalų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje projektą „Kaligrafija ant burių” (projekto kuratoriai: menotyrininkė Goda Giedraitytė, grafikai-kaligrafai Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis), kurio metu kaligrafijos kūriniai buvo eksponuoti ant specialiai pagamintų dvylikos burių Danės upėje.

Projekto idėja – pristatyti Klaipėdos miestui svarbius elementus: uostamiestį simbolizuojančias bures ir rašto meną, – buvo puikiai įvertinta miesto gyventojų ir svečių, plačiai nušviesta respublikinėje žiniasklaidoje. Tad kartu su projekto mecenatu projektą nutarta rengti kas antri metai, pailginant ekspozicijos laiką iki 3 mėnesių.

Šiemet ant burių spausdinami kaligrafijos darbai, atrinkti surengus tarptautinį konkursą, yra skirti svarbioms Lietuvai datoms paminėti: K. Donelaičio 300–osioms gimimo metinėms ir lietuviškos spaudos atgavimo 110-osioms metinėms. Kartu burės prisidės prie Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtų Vėtrungės metų įprasminimo – kai kurių iš jų viršūnes papuoš Klaipėdos krašto vėtrungės.

Bures puoš Lietuvos, Baltarusijos, Izraelio, Danijos ir Vokietijos menininkų kaligrafų darbai. Jos ir vėl bus eksponuojamos ruože tarp Biržos ir Pilies tiltų. Iš viso upę papuoš 8 burės, atspaustos ant tentų. Dar 5 burės bus eksponuojamos ant betoninio pylimo Žvejų g. 2.

Projekto įgyvendinimo laikas: 2014 m. liepa – rugsėjis.

Projekto organizatorius – menininkų grupė „Žuvies akis”.

Kuratoriai: menotyrininkė Goda Giedraitytė, grafikai-kaligrafai Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis.

Projekto mecenatas – UAB „Klaipėdos pilies uostas”.

Projekto rėmėjai: LR Kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projekto partneriai: V. Paulius & Associates, UAB “3K grupė”, Orografika.lt

Leave a Reply