Klaipėda pulsuoja etnine kultūra!

Projektas „Etnopulsas“ liejasi į miesto erdves bei žiūrovų širdis ir š. m. birželio 30 d. 19 val. (Meno kieme) dovanoja atlikėjų Jono Chockevičiaus ir Agotos Zdanavičiūtės muziką!

Nuo seno žmogus tikėjo, kad gyvenimas ir visa kas aplinkui priklauso nuo gamtos ir žmogaus gyvenimo ciklo. Projektas „Etnopulsas“ simbolizuoja pulsuojantį, nesibaigiantį etnokultūros tradicijų tęstinumą, perduodamą iš kartos į kartą, kaip moralinį ir dvasinį tautiškumo pagrindą.

Jonas Chockevičius – kompozitorius ir atlikėjas, virš 20 metų dirbantis Lietuvos muzikinėje scenoje. Vienas iš esminių Jono kūrybinio kelio akcentų yra patriotinio roko – metalo grupė „Thundertale“. Jonas yra vienas iš šios gupės įkūrėjų, ilgametis narys ir daugelio dainų autorius.

2019 metais Jono rankose suskambo kanklės. Nejučia jos pakeitė net gitarą. Kanklių skambesys taip užbūrė, kad šiuo metu Jonas jas ir gamina.

Agotos Zdanavičiūtės sąlytis su muzika prasidėjo nuo lietuviškojo folkloro dar vaikystėje. Ji tada pirmą kartą ir susipažino su kanklėmis. Kanklinės kompozicijos persipynusios su lietuviškų sutartinių, lietuvių liaudies dainų motyvais, nugramzdina į pasakų pasaulio gelmę. Agota tiki, kad kankliavimas it klaidžiojimas stebuklingoje girioje besiklausant užslėptų jos garsų. Atsiversi – išgirsi.

„Vėtrungių ir kafijos dienos“ proga renginyje maloniai nuteiks kafijos kvapas ir skonis.

Leave a Reply