Klaipėda pristatys naują vizualinį identitetą

Miesto ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kviečia į naujojo Klaipėdos miesto vizualinio identiteto pristatymą 2022 m. gegužės 10 d. 11 val. „Kultūros fabriko“ kino salėje (Bangų g. 5A, Klaipėda). Miesto rinkodaros bendruomenė galės pabendrauti su miesto ženklo kūrėjais, susipažinti su pasiektais laimėjimais bei iškilusiais iššūkiais.

Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.

„Miesto vizualinis identitetas – sudėtingas projektas, kurio metu reikėjo suderinti labai daug skirtingų interesų. Viešasis sektorius ir privatus sektorius, verslas ir gyventojai, pramonė ir turizmas, jaunimas ir garbaus amžiaus sulaukę miestiečiai – visi nori jaustis miesto dalimi. Todėl vietoje naujų ženklų kūrimo teko ieškoti vienijančių simbolių, atsispirti nuo to, kas buvo koduojama Klaipėdos istorijoje“, – pasakoja bene didžiausią dalyvaujamojo dizaino projektą Lietuvoje vykdęs „Klaipėda ID“ rinkodaros vadovas Girmantas Neniškis.

Pasiruošimas projektui vyko daugiau nei metus, o kūrybos procesas prasidėjo 2021 metų rudenį. Keliais įtraukimo etapais procese dalyvavo skirtingos bendruomenės. Pavyzdžiui, kokybinėje apklausoje lietuvių, anglų ir rusų kalbomis sudalyvavo beveik 1 iš 100 klaipėdiečių. Taip pat buvo rengiamos kūrybinės dirbtuvės su kultūros, švietimo ir sporto, verslo ir turizmo sektorių bei miesto bendruomenių atstovais.

Kūrybiniame etape projekto organizatorius konsultavo Lietuvos marketingo asociacijos profesionalai, dizaino ir prekių ženklų ekspertai, į procesą buvo įsitraukusios ir su miesto renginiais bei rinkodara dirbančios organizacijos. Įtraukimo sesijas organizavo agentūra „Xwhy”, už kūrybinę dalį buvo atsakinga dizaino agentūra „Critical“.

„Klaipėda ID“ informacija

Leave a Reply