KKKC parodą dienraštyje reklamuos menininko karikatūros

Rengdamiesi šį penktadienį, spalio 11-ąją, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) atidaromai konceptualiojo meno parodai “What is missing?”, organizatoriai sumanė netradicinį sklaidos projektą, į kurį draugiškai įsitraukė dienraštis „Klaipėda“, vernisažo dieną publikuosiantis tarptautinį pripažinimą pelniusio rumunų menininko Dano Perjovschio karikatūrų seriją.

Dienraštis „Klaipėda“ spalio 11 d. publikuos tarptautinį pripažinimą pelniusio rumunų menininko Dano Perjovschio karikatūrų seriją.

Vienas iš šiuolaikinio meno projekto “What is missing?” dalyvių Danas Perjovschis minimalistinėmis priemonėmis kuria įtaigius piešinius, įkvėptus mus supančių politinių, socialinių bei kultūrinių aktualijų.

„Aš kritikuoju pasaulį, jo įpročius, tikėjimus, kvailybę ir godumą. Bet aš kritikuoju visą tai empatiškai. Tai nėra juodas humoras. Aš kuriu juodai baltus peišinius, bet mano humoras yra įvairiaaspalvis“, – sako D. Perjovschis.

„Jeigu rengi parodą apie informacijos sklaidą, aprėpti joje vieną šalį ar tik Europą, yra mažų mažiausiai nuobodu. Šio projekto darbai – skirtingi, bet kalba ta pačia tema“, – komentavo parodos kuratorė Julija Čistiakova (Prancūzija–Lietuva). Parodos tikslas, anot J. Čistiakovos, yra pažvelgti į situaciją, kai lokalus kontekstas iškraipo globalų pranešimą, perkonstruoja ir interpretuoja jį sau palankia linkme.

Ekspozicijoje lankytojai išvys videoinstaliacijas, objektus, spaudinius ir kitus darbus, įvairiausiais aspektais nagrinėjančius informacijos prigimtį, sklaidos dėsningumus, prieinamumą, santykį su asmenine žmogaus patirtimi. Bus pristatyti menininkų bendradarbiavimo su dienraščiu, logistikos bendrove, meno kritikais rezultatai, kuriuose „sistema“ tapo kūrybos proceso dalyve. 

Paroda „What is missing?“ KKKC veiks iki š. m. lapkričio 10 d.

Leave a Reply